Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Vyberte si off-road pneumatiky, s ktorými zdoláte každý terén

Prekonávať náročné terény na jeepoch, štvorkolkách a iných terénnych autách je slasť pre každého šoféra. Zdolávať bariéry, kopce a strmé svahy, to sú výzvy aj pre skúsených šoférov. Na off-road jazdu potrebujete špeciálne pneumatiky. Viete, čo majú všetko spĺňať?Vyberte si off-road pneumatiky, s ktorými zdoláte každý terén

Kde budete jazdiť?

Pred samotnou kúpou pneumatík musíte vedieť, na čo ich vlastne budete potrebovať. Chystáte sa jazdiť po terénoch pravidelne alebo iba výnimočne? Budete zdolávať náročné trasy s blatom a vodou? Aj to sú dôležité informácie pri výbere off-road pneumatík.

Pokiaľ plánujete jazdiť prevažne na asfalte, zadovážte si pneumatiky do všetkých podmienok – teda také, ktoré sú prispôsobené na jazdu po ceste, ale aj po teréne. S nimi bude spotreba paliva určite prívetivejšia.

Do terénu musia byť pneumatiky perfektne vybavené

Pri druhej možnosti, teda kúpe pneumatík určených iba do terénu, musia mať hlboký dezén, väčšiu váhu a dostatočnú priľnavosť k povrchu. Priľnavosť môžete zväčšiť aj tým, že znížite tlak v pneumatike. Tak sa lepšie prispôsobí tvaru terénu a zvládne náročnejšie prekážky. Výhodou sú vystužené bočné steny pneumatík, ktorým nevadia nárazy kameňov.

Existujú aj pneumatiky určené na jazdu po piesočných dunách. Sú širšie, takže dokážu rozložiť váhu na väčšiu plochu, preto je menšia šanca, že sa zaboria do piesku. Dezén má špeciálnu štruktúru určenú práve na piesočnatý typ povrchu.

Šírka a výška pneumatiky závisí od hmotnosti vozidla. No odporúčaná veľkosť pneumatík je daná v technickom preukaze, preto sa riaďte týmito pokynmi.

Vyberte si off-road pneumatiky, s ktorými zdoláte každý terén

Ako je to v zime?

Po lete je dobré off-roadové pneumatiky vymeniť za zimné, ktoré dokážu zápasiť so snehom aj vo veľmi nízkych teplotách. Dezén takejto pneumatiky je vybavený výraznými lamelami, niektoré dokonca aj hrotmi. Ich tvar pomáha ovládať vozidlo bez problémov.

A čo také disky? Záleží na ich výbere tiež?

Určite áno. Je vhodné používať disky z ocele, pretože dokážu perfektne odolávať nárazom a off-roadovým trasám. Disky vyrobené z hliníku alebo iných ľahkých zliatin majú dobrú trakciu, no v teréne sa ľahšie poškodia.

Servis od AZ-pneu

Ak potrebujete prezuť off-roadové pneumatiky, zastavte sa v pneuservise AZ-pneu v Bratislave. Vaše penumatiky vymeníme rýchlo a bez problémov, skontrolujeme aj ich geometriu kolies a vyvážime ich.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru