Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Odporúčame

Pirelli Cinturato All Season +

Rozmery
Šírka
185
Profil
60
Priemer
R15
88H
3PMSF

Pneumatika Cinturato All Season + skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV. Cinturato All Season + = bezpečnosť...
Viac informácií

Celoročné -54%
Cinturato All Season +

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -54%

Pneumatika Cinturato All Season + skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV. Cinturato All Season + = bezpečnosť a vyšší komfort. Pre akékoľvek obdobie je pneumatika Cinturato All Season + odolná voči defektom. Excelentné ovládanie a efektivita pri brzdení na mokre. Navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Zvláštny dôraz bol pri vývoji kladený na výkon na snehu a mokru vo výsledku si tak vodič môže s pneumatikami Cinturato All Season Plus užívať bezpečnú jazdu. Pneumatika vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Smerový dizajn dezénu pneumatiky. Nová zmes behúňa. Inovatívny proces kombinovanie prísad. Nová zmes behúňa pneumatiky zlepšuje výkonnosť ako v zimnom, tak i letnom období. Nízka hlučnosť týchto pneumatík (pouhých 69 dB) je ohľaduplná k okoliu, čo ocenia predovšetkým obyvatelia miest. Dostupná aj vo verzii SEAL INSIDE, schopnosť pokračovať v jazde po defekte. Zlepšené ovládanie na suchých cestách, kratšia brzdná dráha. Vyššia bezpečnosť na zasnežených a mokrých vozovkách 3D technológie lamiel. Pirelli Cinturato All Season Plus je evolúciou súčasnej pneumatiky Cinturato All Season, ktoré prináša vyšší komfort pre vodiča pohybujúcich sa prevažne v mestskom prostredí, ktorí hľadajú múdra a inovatívne riešenia.

Prvá "Green Performance" pneumatika značky Pirelli. Pirelli CINTURATO ALL SEASON + bola vytvorená podľa posledných informácií z výskumov moderných materiálov a testovanie nových vzorov dezénu. Zaručuje najvyššiu bezpečnosť, je vyrobená s rešpektom k životnému prostrediu. Pirelli CINTURATO ALL SEASON + sa umiestnil na horných priečkach letného testu pneumatík ADAC a tým utvrdila svoje vedúce postavenie na poli výkonu, bezpečnosti a ekológie. Viac ako 20tich percentuálne úspora na valivom odpore bola získaná optimalizáciou vzoru dezénu, bočné štruktúry a vnútorné stavby pneumatiky. Výsledok: takmer 4procent zníženie emisií CO2. Zníženie hladina hluku pneumatiky o 1dB zodpovedá tretinovému poklesu subjektívneho vnímania hluku. Vysoký nájazd ešte podporený úpravou behúňa a vylepšením dezénu umožňuje vysokú životnosť penumatiky pri zachovaní charakteristík bezpečnosti a výkonu.

EÚ štítok

EU
B
C
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru