Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Goodyear VancoFourSeason

Rozmery
Šírka
195
Profil
60
Priemer
R16
99H
C

Pneumatika Goodyear VancoFourSeason má maximálnu bočné a pozdĺžny záber a poskytuje ľahkým nákladným vozidlám a dodávkam výhody spoločnosti Goodyear, ktorá je najväčším výrobcom celoročných pneumatík. Symbol snehovej vločky ukazuje splnenie...
Viac informácií

Celoročné -39%
VancoFourSeason

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -39%

Pneumatika Goodyear VancoFourSeason má maximálnu bočné a pozdĺžny záber a poskytuje ľahkým nákladným vozidlám a dodávkam výhody spoločnosti Goodyear, ktorá je najväčším výrobcom celoročných pneumatík. Symbol snehovej vločky ukazuje splnenie požiadaviek na jazdu v náročných zimných podmienkach v snehu. Asymetrický dezén optimalizuje jeho tuhosť a ovládateľnosť za každých podmienok. Pneumatika pre ľahké nákladné vozidlá a dodávky s dlhou životnosťou a dobrým výkonom. Celoročné trakcie prostredníctvom neustálej priľnavosti k povrchu. Účinný záber v zime a snehu a vysoký výkon v lete. Vysoká účinnosť v zime a na mokrom snehu. Pružné stredové bloky zvyšujú počet priľnavých hrán.

Pneumatika zaisťuje bezpečnejšiu jazdu v daždi a na roztopenom snehu. Priľnavosť na všetkých typoch ciest za každého počasia. Pneumatiky sa opotrebovávajú rovnomerne po celom povrchu, čo zaisťuje hladšiu jazdu a dlhšiu životnosť pneumatík. Drážky behúňa rýchlo odvádzajú vodu a kašovitý sneh vám umožní bez problémov prechádzať letným dažďom aj počas jarného topenia. Vzorka behúňa využíva veľké množstvo lamiel pre lepší záber na zimných cestách. Zmes pre každé počasie s obsahom siliky udrží pneumatiku v prevádzke aj pri poklese teploty.

Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Letné, zimné i celoročné osobné a úžitkové pneumatiky zn. GOODYEAR sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

EÚ štítok

EU
B
E
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru