Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Nokian Weatheproof C Cargo

Rozmery
Šírka
195
Profil
75
Priemer
R16
107R
C

Táto výkonná celoročná pneumatika je výnimočne odolná a zaručuje rovnomerné opotrebenie vzorky. Robustný pneumatika Nokian Weatherproof C zostáva aj pri vysokom zaťažením bicykla pevná a vyvážená po celý rok. Robustný...
Viac informácií

Celoročné -45%
Weatheproof C Cargo

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -45%

Táto výkonná celoročná pneumatika je výnimočne odolná a zaručuje rovnomerné opotrebenie vzorky. Robustný pneumatika Nokian Weatherproof C zostáva aj pri vysokom zaťažením bicykla pevná a vyvážená po celý rok. Robustný oceľový kord. Prémiový výkon pri plnom naložení po celý rok. Rovnaký materiál je známy z leteckého a zbrojného priemyslu. Lepšiu ovládateľnosť na všetkých povrchoch. Gumená zmes Nokian Weatherproof C. Pre ľahké nákladné vozidlá a dodávky do 190 km / h. Vzorka behúňa inside-outside. Technológia aramidových bočníc Nokian Tyres. Vzorka behúňa v tvare šípok. Odolnosť v premenlivých podmienkach. Technológia aramidových bočníc Nokian Tyres.

Bezpečnosť a odolnosť na mieru. Oficiálne schválené pre použitie v zime. Ukazovateľ opotrebenia profilu (zimný), len pre vybrané rozmery. Vykazuje veľmi dobrý výkon na brečke a snehu. Symetrický vzorka behúňa v tvare šípok (Nokian Weatherproof C Cargo) zaručuje u rozvážkových vozidiel dobrú priľnavosť na mokrom a zasneženom povrchu. Pri výrobe pneumatík Nokian Tyres sú používané výhradne čistené oleje a látky, ktoré nie sú toxické ani karcinogénne. Stabilita na mokre i snehu. Doteraz nepoznaná odolnosť. Viac jazdnej stability. Výborná ovládateľnosť aj pri plnom naložení.

Pre ľahšie vozy je tu upravený asymetrický dezén (Nokian Weatherproof C Van), ktorý znižuje riziko aquaplaningu a zvyšuje pohodlie. Vďaka aramidovým vláknam je bočnice veľmi pevná a tým lepšie odoláva nárazom a tlaku na okraj ráfika. Gumový materiál bočníc obsahuje extrémne trvanlivá aramidové strižné vlákna a je mimoriadne odolný voči opotrebeniu a prerezaniu. Pneumatika Nokian Weatherproof C má iné vzorky behúňa pre väčšie vozidlá a ľahší náklady.

EÚ štítok

EU
E
C
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru