Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Bridgestone ER300

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
245
Profil
40
Priemer
R17
91W
MO,FR

Bridgestone ER300 sú pneumatiky, ktoré Vám môžu dať maximálny pôžitok z jazdy a istý pocit bezpečia. Extrémne hladká a pohodlná jazda vďaka absorbujúce konštrukcii kostry a nízka hlučnosť pneumatiky pri...
Viac informácií

Letné -47%
ER300

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -47%

Bridgestone ER300 sú pneumatiky, ktoré Vám môžu dať maximálny pôžitok z jazdy a istý pocit bezpečia. Extrémne hladká a pohodlná jazda vďaka absorbujúce konštrukcii kostry a nízka hlučnosť pneumatiky pri všetkých rýchlostiach vďaka vyspelej konfigurácii dezénu. Znížená spotreba paliva a vyšší kilometrový nájazd.

Vonkajšia časť asymetrického dezénu a priebežné stredové obvodové rebro zaisťujú vynikajúcu stabilitu a držanie stopy. Vnútorná časť asymetrického dezénu a zmes behúňa posilnená silikou zaisťujú pneumatike Bridgestone ER300 skvelé výkony na mokre.

Špičková ovládateľnosť na mokre i na suchu, mimoriadne vlastnosti pneu na mokre vďaka špeciálnej zmesi a vnútorné časti dezénu zvlášť vyvinuté pre držanie stopy. Pneumatika poskytuje presnú reakciu riadenia, priľnavosť v zákrutách a smerovú stabilitu vo vysokých rýchlostiach.

EÚ štítok

EU
C
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru