Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Extra cena

Bridgestone T 001

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
225
Profil
45
Priemer
R17
91W

Letná pneumatika Bridgestone Turanza T001 je vďaka vyspelej konštrukcii behúňa a pokrokovej technológii behúňa so zameraním na bezpečnosť, životnosť a komfort: TOP produktom v danom segmente. Pneumatiky sú skonštruované tak,...
Viac informácií

Letné -44%
T 001

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -44%

Letná pneumatika Bridgestone Turanza T001 je vďaka vyspelej konštrukcii behúňa a pokrokovej technológii behúňa so zameraním na bezpečnosť, životnosť a komfort: TOP produktom v danom segmente. Pneumatiky sú skonštruované tak, aby ideálne skombinovali bezpečnosť a hospodárnu prevádzku. Postupne by táto pneumatika mala nahrádzať veľmi obľúbenou pneu Bridgestone Turanza ER300. Asymetrický dezén so širokými odvodňovacími drážkami zaisťuje vysokú odolnosť voči aquaplaningu. Oproti pneumatike Bridgestone ER300 vykazuje T001 o 2% kratšiu brzdnú dráhu na mokrom povrchu.

Bridgestone Turnza T001 sa zameriava na vozidlá od kompaktných modelov až po prémiové sedany. Vyvážené vlastnosti pneumatiky Bridgestone Turanza T001 sú docielené tiež unikátny patentovanou zmesou Bridgestone NanoPro-Tech ™ zaisťujúce okrem iného nízky valivý odpor a zníženú spotrebu paliva.

Vďaka pokrokovému dezénu s vysokým obsahom siliky, ktorý zaisťuje optimálny kontakt s vozovkou je dosiahnutá maximálna brzdná dráha a bezpečná ovládateľnosť. Tvar a konštrukcia kostry u tejto pneumatiky sú optimalizované tak, aby sa dosiahlo čo možno najlepšieho kompromisu medzi dobrou ovládateľnosťou a jazdným komfortom.

EÚ štítok

EU
B
C
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru