Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-univerzálne

Continental ContiCrossContact ATR

Rozmery
Šírka
215
Profil
80
Priemer
R15
112/109S
LRE,FR

Continental ContiCrossContact ATR je pneumatika pre SUV, nákladné automobily typu pickup a terénne automobily, s ešte lepšou trakciou a záberovými vlastnosťami v teréne.
Pneumatiky ponúka maximálnu styčnú plochu, väčší...
Viac informácií

Letné -6%
ContiCrossContact ATR

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -6%

Continental ContiCrossContact ATR je pneumatika pre SUV, nákladné automobily typu pickup a terénne automobily, s ešte lepšou trakciou a záberovými vlastnosťami v teréne.
Pneumatiky ponúka maximálnu styčnú plochu, väčší počet trakčných drážok bráni kĺzaniu pneumatiky na nespevnenom povrchu a zaisťuje lepšie záberové vlastnosti. Vyššia trakcie za mokra a lepšie brzdné vlastnosti na klzkých cestách. Vďaka lepšiemu odvodu vody sa zvyšuje trakcia a skracuje brzdná dráha za mokra. Nový behúň minimalizuje zachytávanie kamienkov v dezéne a je odolný voči pretrhnutiu a odlamování.Nový behúň minimalizuje zachytávanie kamienkov v dezéne a je odolný voči pretrhnutiu a odlamovanie. Výrazné zníženie hluku na vozovke, pneumatika sľubuje hladkú a tichú jazdu.

EÚ štítok

EU
B
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru