Potrebujete poradiť?
Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Dunlop SP Sport 5000

Rozmery
Šírka
275
Profil
55
Priemer
R17
109V

Pneumatiky Dunlop SP Sport 5000 sú určené pre luxusné SUV a ponúka vynikajúci záber za každého počasia. Ostrý smerový dezén a otvorené ramenné drážky umožňujú rýchlo rozptyľovať vodu a chráni...
Viac informácií

Letné
SP Sport 5000

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Pneumatiky Dunlop SP Sport 5000 sú určené pre luxusné SUV a ponúka vynikajúci záber za každého počasia. Ostrý smerový dezén a otvorené ramenné drážky umožňujú rýchlo rozptyľovať vodu a chráni tak pred aquaplaningom. Skvelá ovládateľnosť za mokra. Posilnené spojenie medzi pneumatikou a ráfikom spresňuje riadenie. Lepšia odozva vozovky väčšia stabilita a presnosť. Vzorka behúňa pneumatiky SP Sport 5000 minimalizuje hluk a zvyšuje tak pohodlie jazdy. Tvar pneumatiky zostáva konzistentné aj pri vysokých rýchlostiach, čo umožňuje pokojnú a stabilnú jazdu. Technológia Hybrid Overlay znižuje obvodovej deformácie vo vysokých rychlostech.Výhody Výnimočná stabilita vo vysokých rýchlostiach, plynulé a rovnomerné opotrebenie Systém ochrany okraje ráfika Technológia MFS využíva gumový profil, ktorý je umiestnený po obvode pneumatiky nad okrajom kolesa. Vytvára sa tak ochranná nárazníková zóna. Ochrana drahých ráfikov z ľahkých zliatin pred poškodením o obrubník (Dostupné len vo vybraných rozmeroch).

EÚ štítok

EU
E
F
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru