Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

 • SUV-silničné
  Zosílená
 • Odporúčame

Nokian Powerproof SUV

 • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
295
Profil
35
Priemer
R21
107Y

Pneumatika Nokian Powerproof SUV vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Drážky na hlavnej ramenách majú na konci rozšírenie, čím sa z nich stávajú prepadové drážky, ktoré vytláčajú...
Viac informácií

Letné -48%
Powerproof SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -48%

Pneumatika Nokian Powerproof SUV vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Drážky na hlavnej ramenách majú na konci rozšírenie, čím sa z nich stávajú prepadové drážky, ktoré vytláčajú zvyškovú vodu do strán behúňa. V priľnavosti za mokra dosahuje pneumatika Nokian Powerproof SUV hodnotenie A, čím sa radí medzi najlepšie hodnotené letné pneu na trhu. Funkčné molekulovej reťazca a polyméry vytvára hustú a pružnú sieťovú štruktúru, ktorá zabezpečuje lepšiu priľnavosť a odolnosť ako u predchádzajúcej generácie pneumatík .. Nový tvar majú aj hlavný odvodové drážky, ktoré sú novo lichobežníkové.

Extrémne stabilný ovládateľnosť a logické reakcie na pokyny riadenia pneumatikám Nokian Powerproof SUV zaisťujú bezstarostnosť tak pri zmenách jazdných pruhov vo vysokých rýchlostiach, tak pri prudkom brzdení. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV. Pneumatika má dve zóny, vnútornej strane, tzv bezpečnostné zonu na mokro, pneumatika drží presnú jazdnú stabilitu na mokrom povrchu, odvádza vodu a držia pneumatiku v stope. Nový dezén nastávajúce generácie nesie názov Powerproof. Podobne ako Wetproof je pneumatika zameraná na vysokú priľnavosť na mokre, odolnosť voči aquaplaningu. Pneumatika zároveň dostala úplne novú zmes Dynamic grip a je to pomerne revolučný zmes. Extrémne stabilný ovládateľnosť a logické reakcie pneumatikami Nokian Powerproof SUV na pokyny riadenia zaisťujú bezstarostnosť tak pri zmenách jazdných pruhov vo vysokých rýchlostiach, tak pri prudkom brzdení.

Bezstarostná jazda s pneumatikami Nokian Powerproof SUV aj v ostrých zákrutách. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Nokian Powerproof poskytuje kvalitu, umožňuje ľahkú jazdu a patrí do najvyššej kategórie pneumatík pre osobné vozidlá. Vonkajšie zona pneumatík Nokian Powerproof SUV zase zaisťuje presnú a istú ovládateľnosť v zákrutách. Vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Funkčné molekulovej reťazca a polyméry vytvára hustú a pružnú sieťovú štruktúru, ktorá zabezpečuje lepšiu priľnavosť a odolnosť ako u predchádzajúcej generácie pneumatík. Nokian Powerproof poskytuje kvalitu, umožňuje ľahkú jazdu a patrí do najvyššej kategórie pneumatík pre osobné vozidlá.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian
295/35 R21 107Y
A
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

 • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
 • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
 • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
A
C
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

 • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
 • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
 • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru