Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Vredestein Quatrac Pro

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
225
Profil
55
Priemer
R18
102V
M+S

Doprajte si vysoký výkon pri jazde v daždi, na slnku aj v snehu. Pneumatika Vredestein Quatrac PRO sa prispôsobuje sezónnym zmenám počasia a umožňuje tak správnu tuhosť v lete, ale...
Viac informácií

Letné -38%
Quatrac Pro

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -38%

Doprajte si vysoký výkon pri jazde v daždi, na slnku aj v snehu. Pneumatika Vredestein Quatrac PRO sa prispôsobuje sezónnym zmenám počasia a umožňuje tak správnu tuhosť v lete, ale aj elasticitu v zime, tým udržuje dobrú ovládateľnosť. Pneumatika Vredestein Quatrac PRO je vhodná pre osobné vozidlá a SUV. Pneumatiky Vredestein Quatrac 5 PRO každé počasie je ideálnou voľbou pre vodičov výkonných vozidiel, ktoré zaujímajú náklady. Celoročná pneumatika Vredestein Quatrac PRO je pneumatika Ultra Season s celoročnou prevádzkou určená pre osobné automobily, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre segment ultra-výkonných (UHP) a špičkových modelov, ako sú Alfa Romeo Stelvio, Volvo XC90 a BMW 5. Dezén behúňa s širokými smerovými drážkami rýchlo rozptyľuje vodu a znižuje tak riziko aquaplaningu. V zime zaisťujú lepší záber radiálne okraje, symbol snehové vločky na bočnici pneumatiky označuje, že zodpovedá prísnym normám pre vlastnosti zimných pneumatík. Vyznačuje sa originálnou konštrukciou a materiálovým prevedením, to všetko má za následok krátku brzdnú dráhu a vynikajúcu ovládateľnosť na mokrých vozovkách. Odolnosť proti akvaplaningu: Získajte väčšiu istotu pri riadení na mokrých cestách.

Pneumatiky Vredestein Quatrac 5 PRO s vynikajúcou ovládateľnosťou po celý rok. Vynikajúce ovládanie za sucha, za mokra i na snehu. Priľnavosť a brzdenie v každom počasí: pneumatika Vredestein Quatrac PRO využíva zvláštne gumovú zmes, ktorá zachováva priľnavosť za každého počasia. Pneumatika Vredestein Quatrac PRE akvěle priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu, navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Pneumatika Vredestein Quatrac PRE vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Pneumatiky Vredestein Quatrac 5 pre bude k dispozícii vo veľkostiach od 17 do 21 palcov. Stabilné ovládanie a priľnavosť od jari do zimy za rozumnú cenu. Pneumatika s vynikajúcou ovládateľnosťou po celý rok pri každom počasí, je ideálnou voľbou pre vodičov výkonných vozidiel, ktoré zaujímajú náklady a stabilné ovládanie a priľnavosť od jari do zimy za rozumnú cenu .. Priľnavosť za každého počasia, vynikajúce ovládanie, odolnosť proti aquaplaningu, tichá a pohodlná, to je pneumatika Vredestein Quatrac PRO.

Holandský producent pneumatík Vredestein v spojení s talianskym dizajnérskym štúdiom Giugiaro Design navrhuje a produkuje pneumatiky prioritne stavané pre športové vozidlá, osobné automobily, bicykle a motocykle. Špeciálne navrhnuté série sa zameriavajú na poľnohospodárske a priemyselné stroje. Emile Louis Constant Schiff sa v roku 1908 postaral o založení gumárenského podniku v Holandsku. Aj napriek nie vždy priaznivému vývoju udalostí spoločnosť Vredestein Tire BV dokázala vstať aj doslova z popola a prežila do súčasnosti. Spolupráca s talianskym dizajnérskym štúdiom Giugiaro Design nadviazaná v roku 1990 posunula brand opäť míľovými krokmi vpred. Do vývoja, marketingu a predaja investuje značka Vredestein značné úsilie aj prostriedky, vďaka čomu si excelentné vlastnosti ich pneumatík možno užívať aj vy.

EÚ štítok

EU
B
C
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru