Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Vredestein Wintrac

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
195
Profil
50
Priemer
R15
82H

Výborná trakcia na snehu, ľade i mokru. A to aj pri rýchlostiach až 210 km / h. Detail, ktorý okamžite upúta oko, je dezén v tvare písmena V. CAR-Prinzip sú...
Viac informácií

Zimné -32%
Wintrac

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -32%

Výborná trakcia na snehu, ľade i mokru. A to aj pri rýchlostiach až 210 km / h. Detail, ktorý okamžite upúta oko, je dezén v tvare písmena V. CAR-Prinzip sú kontaktné plochy medzi dezénom a vozovkou vľavo a vpravo vždy presne vyvážené. Vredestein Wintrac preto vždy sedí perfektne na ceste, má neporovnateľnú priľnavosť a vynikajúcu priamu stabilitu. Vďaka tzv. Existuje overený dôvod, že konštrukcia V nie je presne uprostred pneumatiky Vredestein Wintrac, pretože profil mimo stred zaisťuje, že Vredestein Wintrac je neuveriteľne tichý a ponúka optimálne pohodlie. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Živica v kombinácii s vysokým obsahom oxidu kremičitého v behúňa zlepšuje manipuláciu a brzdenie na mokrom povrchu, snehu a ľadu. Ostré uhlové stredové drážky a ramenné kĺby optimalizujú ovládanie na snehu. Horizontálne lamely v strednej oblasti pre maximálne brzdenie a zrýchlenie. Pneumatika Vredestein Wintrac vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu.

Silná a kvalitné pneumatika. Zimné pneumatiky Vredestein Wintrac sa vyznačujú vynikajúcou priľnavosťou na mokrých alebo klzkých cestách. Maximálnu priľnavosť pri zatáčaní pneumatiky Vredestein Wintrac Pro, krátka brzdná dráha na mokrých cestách a výborná ovládateľnosť aj pri vysokých rýchlostiach. Navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky Vredestein Wintrac. Guľatá stopa vytvára priamu reakciu riadenia a harmonické správanie v zákrutách. Rovnako bezpečne a spoľahlivo reaguje na náhle brzdenie alebo rýchle zmeny riadenia. Dosahuje výborné výsledky aj v extrémnych zimných podmienkach a zaručuje veľmi dobrý komfort zvezenie, spoľahlivosť a bezpečia.

Holandský producent pneumatík Vredestein v spojení s talianskym dizajnérskym štúdiom Giugiaro Design navrhuje a produkuje pneumatiky prioritne stavané pre športové vozidlá, osobné automobily, bicykle a motocykle. Špeciálne navrhnuté série sa zameriavajú na poľnohospodárske a priemyselné stroje. Emile Louis Constant Schiff sa v roku 1908 postaral o založení gumárenského podniku v Holandsku. Aj napriek nie vždy priaznivému vývoju udalostí spoločnosť Vredestein Tire BV dokázala vstať aj doslova z popola a prežila do súčasnosti. Spolupráca s talianskym dizajnérskym štúdiom Giugiaro Design nadviazaná v roku 1990 posunula brand opäť míľovými krokmi vpred. Do vývoja, marketingu a predaja investuje značka Vredestein značné úsilie aj prostriedky, vďaka čomu si excelentné vlastnosti ich pneumatík možno užívať aj vy.

EÚ štítok

EU
B
F
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru