Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné

Nokian HKPL LT3

Rozmery
Šírka
225
Profil
75
Priemer
R16
115/112Q

Sila a stabilita pre vysokú záťaž. Prémiová zimná pneumatika pre ľahké nákladné vozidlá. Nová Nokian Hakkapeliitta LT3, vyvinutá pre náročné zimné použitie, je spoľahlivá a bezpečná na zľadovatenom a zasneženom...
Viac informácií

Zimné -49%
HKPL LT3
314,40 € 161,70 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -49%

Sila a stabilita pre vysokú záťaž. Prémiová zimná pneumatika pre ľahké nákladné vozidlá. Nová Nokian Hakkapeliitta LT3, vyvinutá pre náročné zimné použitie, je spoľahlivá a bezpečná na zľadovatenom a zasneženom povrchu. Bezpečnosť a spoľahlivosť v extrémnych zimných podmienkach. Bezstarostnosť pri užití v zimných podmienkach. Nová zimná pneumatika Nokian Hakkapeliitta LT3 ponúka výnimočnú zimná priľnavosť a jazdnú stabilitu v kombinácii so silnou stavbou a vynikajicí kilometrovou životnosťou. Oficiálne schválené pre použitie v zime. Celosvetovo prvý hroty z nerezovej ocele odolnej voči korózii spôsobenej soľou na vozovke a pre maximálnu odolnosť.

Väčší záber a odolnosť voči aquaplaningu na roztopenom snehu. Dizajn stredovej časti behúňa zvyšuje stabilitu a spresňuje reakcie na pokyny riadenia, prepracované lamely zaisťujú vynikajúci záber a priľnavosť v zákrutách. Väčšia ochrana pre dlhšiu prevádzkovú životnosť. Pri nákladných vozidiel má zásadný význam záber. Nové hroty sú vyrobené z nerezovej ocele, takže sú zároveň funkčné aj štýlové. Pneumatika Nokian Hakkapeliitta LT3 je vytvorená pre ľahké nákladné vozidlá typu 4x4 a pick-upy. Predstavuje tiež ideálnu voľbu pre jazdu po ceste alebo ťahanie prívesu v chladných zimných mesiacoch. Odolná stavba s dlhšou kilometrovou životnosťou. Nový koncept arktických hrotov Nokian Tyres zvyšuje bezpečnosť v zimných podmienkach vďaka väčšej priľnavosti a odolnosti.

Pneumatika Nokian Hakkapeliitta LT3 je vyvinutá tak, aby bezpečne a spoľahlivo zvládala aj tie najextrémnejšie zimné podmienky. Nový, agresívne dezén pneumatiky Nokian Hakkapeliitta LT3 efektívne odvádza sneh a kašovitý sneh z miesta kontaktu medzi pneumatikou a vozovkou.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian
225/75 R16 115/112Q
C
E
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
C
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru