Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená

Nokian HKPL R2 SUV

Rozmery
Šírka
255
Profil
50
Priemer
R19
107R

Lamelové pneumatiky Nokian Hakkapeliitta R2 SUV ponúka perfektnú priľnavosť na snehu, ľade i mokrej vozovke, extrémnu stabilitu, ale aj príjemný zážitok z jazdy. Znížený valivý odpor prináša citeľnú úsporu paliva. Viac informácií

Zimné -49% HKPL R2  SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -49% HKPL R2  SUV

Lamelové pneumatiky Nokian Hakkapeliitta R2 SUV ponúka perfektnú priľnavosť na snehu, ľade i mokrej vozovke, extrémnu stabilitu, ale aj príjemný zážitok z jazdy. Znížený valivý odpor prináša citeľnú úsporu paliva.
Pneumatika ma veľmi pevné bočnice, ktoré vďaka aramidovým vláknam lepšie odolávajú tlaku a nárazom na okraj ráfika. Tvrdé častice v gumovej zmesi udržujú jazdnú plochu a zvyšujú priľnavosť pneumatík na ľade.

EÚ štítok

EU
F
B
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru