Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená
  • Super kvalita / výkon

Sailun Ice Blazer WST1

Rozmery
Šírka
265
Profil
65
Priemer
R17
112T

Pneumatika Sailun Ice Blazer WST1 je obľúbená medzi českými motoristami predovšetkým pre svoju nízku cenu a nehlučnosť. Využite až o 30% viac výkonu s hlbokým vzorkou Ice Blazer WST1. Smerový...
Viac informácií

Zimné
Ice Blazer WST1

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné

Pneumatika Sailun Ice Blazer WST1 je obľúbená medzi českými motoristami predovšetkým pre svoju nízku cenu a nehlučnosť. Využite až o 30% viac výkonu s hlbokým vzorkou Ice Blazer WST1. Smerový dezén s dlhými obvodovými drážkami precízne odvádza vodu aj roztopený sneh čím zvyšuje ochranu proti akvaplaningu. Pneu Sailun ICE BLAZER WST1 je koncipovaná predovšetkým pre náročnejšie zimné podmienky aj z toho dôvodu je pripravená pre jednoduché ohrotování. Ice Blazer WST1 je zimná pneumatika špeciálne navrhnutá pre horské oblasti a určená vodičom, ktorí vyžadujú maximálny záber aj v najnáročnejších podmienkach.

Zimné pneu s novou generáciou kremičitej zmesi pre zníženie valivého odporu a hlučnosti. Pevné bloky dezénu zlepšujú smerovú stabilitu. Pneu dobre odvádza vodu spod stopy pneu pri jazde na mokrej vozovke a účinne tak predchádza riziku vzniku aquaplaningu. Viacsmerové lamely spolu s agresívne smerovým dezénom poskytujú maximálny záber na snehu a ľade. Špeciálna dezénová zmes, ktorá je navrhnutá pre veľmi drsné zimné podmienky udržiava vynikajúcu priľnavosť aj v najnižších teplotách.

Zelené technológie: Rozsiahle použitie Ekologicky šetrných materiálov, ktoré spĺňajú európske požiadavky nariadenia REACH Dezén s hlouhbou 10-11 mm je až o 30% hlbšie ako u bežných pneumatík. Sailun Tire Group patrí medzi 15 najväčších výrobcov pneumatík na svete.

EÚ štítok

EU
C
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru