Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Barum Snovanis 2

Rozmery
Šírka
195
Profil
60
Priemer
R16
99T
C

Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky Barum SnoVanis 2 dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu a...
Viac informácií

Zimné -27%
Snovanis 2
104,40 € 75,70 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -27%

Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky Barum SnoVanis 2 dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu a rozjazdený sneh z miesta kontaktu pneumatiky Barum SnoVanis 2 s vozovkou a zlepšujú tak brzdné a záberové vlastnosti. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Barum SnoVanis 2 znamená kratšiu brzdnú dráhu na snehu. Veľký objem drážok a snehové vrecká na vonkajšej strane obvodových drážok majú vplyv na to, že pneumatika Barum SnoVanis 2 dosahuje vynikajúce trakciu na snehu. Výkon pneumatík, ktorý sa oplatí. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatík Barum SnoVanis 2: Rýchly odvod vody a roztápajúceho sa snehu, dobrý záber na snehu, jazdná stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnosť a nízke náklady. Presadené bloky dezénu spolu s priebežným stredovým rebrom redukuje hluk pneumatík Barum SnoVanis 2 aj pri jazde na suchej vozovke. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách. Novo vyvinutá zimné zmes pneumatiky Barum SnoVanis 2, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zabezpečuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu na zasnežených cestách. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky Barum SnoVanis 2 spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Excelentná trakcia na snehu. Široké obvodové drážky pneumatík Barum SnoVanis 2 zaručujú, vysokú priľnavosť a stabilné jazdné vlastnosti na zimných vozovkách. Moderná konštrukcia dezénu, vynikajúce jazdné vlastnosti pneumatiky Barum SnoVanis 2 v zimných podmienkach a vysoký kilometrový výkon. Vyššia bezpečnosť v zákrutách i na mokrom povrchu. Optimalizovaná zimné zmes pneumatiky Barum SnoVanis 2 skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Potenciál k úsporám paliva ako výsledok zníženého valivého odporu pneumatík Barum SnoVanis 2. Pneumatika Barum SnoVanis 2 nepozná kompromisy, keď príde na bezpečnosť a jazdu v zime! Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách.

Barum je značka, ktorá pôsobí na trhu pneumatík už viac ako 70 rokov. Za túto dobu získali pneumatiky Barum prestíž na celom svete vďaka bohatým skúsenostiam, výrobným know-how a spoľahlivosti. Výrobný závod v Otrokoviciach je v súčasnosti najväčšou výrobnou jednotkou v Európe. Splnili sme tie najnáročnejšie medzinárodné audity kvality výroby a obstáli sme na výbornú aj pri interných auditoch najprestížnejších výrobcov automobilov ako je Volvo, BMW, VW, Škoda, Renault, Ford či Peugeot. Naše znalosti a výrobné zručnosti sa odráža aj vo filozofii našej značky. Výrobky Barum sa snažia poskytnúť svojim zákazníkom ten najlepší pomer medzi cenou a výkonom. Okrem ostatných špičkových vlastností, preukázaných v testoch nezávislých časopisov a autoklubov, poskytujú naše pneu vysoký kilometrový výkon. Barum vyrába pneumatiky v najmodernejších závodoch v Európe pod záštitou silnej skupiny Continental AG. Barum patrí k najúspešnejším výrobcom pneumatík v strednej Európe a jeho slogan hovorí jasne: Múdra voľba.

EÚ štítok

EU
C
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru