Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Matador MPS530 Sibir Snow Van

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
225
Profil
65
Priemer
R16
112R
C

Nová generácia zimných ľahkých nákladných pneumatík, široká rozmerová ponuka na obutie na 14. až 16. diskových kolies. Predstavujeme NOVÚ generáciu ľahkých nákladných pneumatík vyvinutú špeciálne pre zimné obutie na malé...
Viac informácií

Zimné -25%
MPS530 Sibir Snow Van

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -25%

Nová generácia zimných ľahkých nákladných pneumatík, široká rozmerová ponuka na obutie na 14. až 16. diskových kolies. Predstavujeme NOVÚ generáciu ľahkých nákladných pneumatík vyvinutú špeciálne pre zimné obutie na malé úžitkové vozidlá, dodávky a Ľahké nákladné vozidlá. MPS530 Sibir Snow M + S je určená pre zimné premávky v diaľničnej a regionálnej doprave. Garanciou Vysokej spoľahlivosti a vynikajúceho záberu v zimných podmienkach je aj piktogram na bočnici - zimný záberový test v zmysle ASTM F-1805. MPS530 Sibir Snow VAN M + S sa vyznačuje vynikajucim záberom na snehu a vysokú bezpečnosť jazdy v zimných podmienkach. Je v širokej ponuky 19 rozmerov, v rýchlostných kategóriách:. N. . do 140 km / h,. Q. . do 160 km / h,. R. . do 170 km / h a. T. . do 190 km / hv šírkach profiloch od 165 mm až do 235 mm jsou určené na obutie pre 14. až 16. diskové kolesá.

EÚ štítok

EU
C
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru