Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Continental

Pneumatiky Continental pochádzajú z jednej veľkej nemeckej korporácie – Continental AG, ktorá vznikla v nemeckom Hannoveri už roku 1871! Tradícia výroby týchto nemeckých, kvalitných pneumatík je preto skutočne dlhá. Vedľa klasických plášťov vyrába Continental aj brzdové systémy a iné „vymoženosti“ do automobilov.

Počtom vyrobených kusov za rok sa Continental radí medzi najväčších výrobcov pneumatík na svete. Pod celý koncern Continental AG spadá ďalších deväť rôznych značiek pneumatík. Continental ako taký je ale značkou hlavnou.

Na rozdiel od konkurencie, a trošku prekvapivo, Continental nesponzoruje žiadne automobilové závody, ale futbal.

Continental ponúka letné aj veľmi kvalitné zimné pneu za najlepšie ceny. Medzi najpredávanejšie zimné modely Continental patria tie s rozmermi 195/65 R15.

Continental je štvrtý najväčší výrobca pneumatík na svete a vyrába široké spektrum pneumatík – od úžitkových a SUV pneu, cez zimné (obľúbené sú Continental WinterContact TS 860, ktoré boli úspešné aj v nezávislých testoch), letné (napr. ContiPremiumContact 5)  aj celoročné pneumatiky pre osobné autá, až po moto pneu alebo plášte pre bicykle.

Najobľúbenejším modelom úžitkových pneu Continental sú Continental ContiVanContact 200, ktoré sa vyznačujú robustnou konštrukciou kostry a zosilnenými bočnicami. To zaručuje veľkú nosnosť aj jazdnú stabilitu.

Šoféri SUV si obľúbili predovšetkým model Continental ContiCrossContact UHP. Dôvodom je jeho krátka brzdná dráha zaručená bionickým profilom, vysoká stabilita v zatáčkach a celková bezpečnosť aj pri rýchlej jazde po cestách (čo iste ocenia nielen šoféri na nemeckých diaľniciach).

Zo širokej ponuky moto pneu Continental si vyberú šoféri skútrov, terénnych motoriek aj silnejších cestných strojov. Vďaka dôkladnosti nemeckého výrobcu si šoféri všetkých typov motocyklov môžu byť istí, že si jazdu náležito užijú a bezpečne docestujú až do cieľa.

Okrem vývoja a výroby pneumatík sa firma Continental zabýva aj ďalšími oblasťami automobilového priemyslu – vývojom brzdných systémov, bezpečnostných prvkov do vozidiel alebo pohonných jednotiek – a to všetko s príslovečnou nemeckou dôslednosťou.

A nemecká precíznosť sa odráža aj v celkovom prístupe firmy, v ktorom je bezpečnosť vždy na prvom mieste. Z tohto dôvodu sa Continental snaží neustále prichádzať s inováciami a progresívnymi riešeniami pri vývoji nových modelov pneumatík. Na tomto cieli pracuje cez 200 000 vysoko kvalifikovaných pracovníkov v päťdesiatich troch zemiach. Preto sa aj pneumatiky Continental dlhodobo tešia vysokej dôvere zo strany šoférov.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru