Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Michelin

Že je firma Michelin veleúspešná francúzska spoločnosť vyrábajúca pneumatiky nielen na bežné vozy, ale takisto aj na závodné špeciály, nie je treba zdôrazňovať. Roku 1888 ju založili dvaja bratia a od tejto chvíle sa píše história slávneho výrobcu, ktorý bol do roku 2005 najväčším výrobcom pneumatík na svete. O rok neskoršie dodávala spoločnosť pneumatiky do seriálu formula 1, v ktorom sa stala druhou najúspešnejšou pneumatikárskou firmou čo do počtu získaných bodov.

Spoločnosť Michelin však nie je známa iba vďaka výrobe kvalitných pneumatík, ale taktiež hodnotením reštaurácií. Nápad sa pôvodne zrodil ako nástroj pre pomoc profesionálnym šoférom – aby vedeli, kde sa môžu na cestách dobre najesť. Každoročne vydávaný Michelinský sprievodca rozdáva hviezdy hodnotiace reštaurácie po celom svete.

Objednajte si aj vy pneumatiky Michelin ešte dnes. Medzi najobľúbenejšie zimné pneumatiky Michelin patria tie s rozmerami 195/65 R15, pozrite sa na ne do ďalšej ponuky.

Zo širokej ponuky obľúbených francúzskych pneumatík si vyberú šoféri všetkých typov vozidiel – nech už hľadáte obutie pre svoj osobný automobil, pneu pre SUV, dodávku či motocykel. Značka Michelin si zakladá na neustálom vývoji a inovovaní, do ktorých premieta aj dlhoročné skúsenosti z oblasti motošportu.

Letné pneumatiky Michelin pre osobné automobily sú preslávené prémiovou kvalitou, obľúbeným modelom sú napríklad pneumatiky Michelin Energy Saver+, Pilot Sport 4 a Primaci 3. Šoféri oceňujú predovšetkým tichú jazdu, dlhú životnosť a elegantný design.

Dôležitou súčasťou sortimentu Michelin sú aj moto pneu. Okrem bežných modelov pre cestné motocykle alebo pneu pre offroad a motokros ponúka táto značka aj prvotriedne závodné pneumatiky. O ich kvalite jasne svedčí aj to, že Michelin je od sezóny 2016 po niekoľkoročnej prestávke opäť oficiálnym dodávateľom pneumatík pre prestížny seriál MotoGP.

Okrem pneumatík pre osobnú prepravu a závody ponúka Michelin aj nepreberné množstvo pneumatík pre úžitkové vozy. Šoféri si pochvaľujú ich vynikajúce jazdné vlastnosti a nízku hladinu hluku.

Firma Michelin, sídliaca vo francúzskom Clermont-Ferrande, si zakladá na rešpekte k zákazníkom a životnému prostrediu. Ich cieľom je prispievať k mobilite ľudí, tovaru, a tým pádom aj celej spoločnosti. Riadi sa pri tom mottom „vývojom k trvalej mobilite“.

Zrejme každý si pri zmienke o značke Michelin vybaví jej maskota – usmevavú postavičku zostavenú z pneumatík, ktorá trochu pripomína snehuliaka. Prvýkrát sa objavil na plakáte z roku 1898. Jeho pôvodné meno je Bibendum, ale väčšina ľudí ho dnes nenazve inak než Michelin Man. Biely je preto, že sa až do roku 1912 do materiálu pneumatík neprimiešával uhlík, a pneumatiky mali prevážne svetlo šedú farbu. Z tohto dôvodu je Michelin Man zostavený z bielych pneumatík, nie z dnes bežných čiernych.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru