Potrebujete poradiť?
Telefón +421 2 6820 6080

Upresniť parametre

Pneumatiky Nokian sú navrhnuté tak, aby vydržali v extrémnych podmienkach ďalekého severu. Vysoká výdrž je preto poznávacím znamením ako zimných, tak letných pneumatík tejto fínskej značky.

Nokian – pneumatiky zocelené tvrdým severom

Z fínskeho mesta Nokia pochádza nielen svetoznáma značka mobilných telefónov, ale tiež výrobca pneumatík Nokian. Drsné severské prostredie kladie vysoké nároky na výdrž produktov – telefóny Nokia sú preto povestné svojou odolnosťou, a to isté platí aj pre pneumatiky Nokian.

Je preto pochopiteľné, že sa Nokian špecializuje najmä na výrobu špičkových zimných pneumatík. Skvelé jazdné vlastnosti na mokru aj snehu, tichá jazda a celkovo dobrá priľnavosť sú dôvody, prečo sa zimné pneumatiky Nokian tešia veľkej obľube medzi všetkými druhmi vodičov.

Medzi zimnými pneumatikami sú potom obzvlášť obľúbené modely Nokian HKPL R2 SUV, Nokian WR D3 a Nokian WR D4. O kvalitách zimných pneumatík Nokian vypovedá tiež skutočnosť, že prevažná väčšina exportu tejto značky smeruje do Škandinávie, Ruska a Kanady.

Letné pneumatiky značky Nokian ale za tými zimnými nijako nezaostávajú. Vodiči si najčastejšie vyberajú model Nokian iLine, ktorý zaisťuje nadštandardné jazdné vlastnosti pri súčasnom zachovaní prijateľnej obstarávacej ceny. Populárnym variantom sú tiež celoročné pneumatiky, vďaka ktorým nebudete musieť myslieť na výmenu sezónnych pneumatík.

Pre vodičov väčších vozidiel ponúka potom Nokian nepreberné množstvo kvalitných letných aj zimných pneumatík na SUV, rovnako ako odolné pneumatiky na úžitkové vozidlá.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru