Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Pirelli

Svetoznáma spoločnosť Pirelli bola založená v Itálii, konkrétne v Miláne roku 1872. Od tej doby chrlí do sveta jednu pneumatiku za druhou. Aby aj nie, veď sa jedná o piatu najväčšiu spoločnosť vyrábajúcu pneumatiky na svete. A Pirelli zbiera takisto aj úspechy v svete motošportu.

Vôbec prvýkrát sa pneumatiky Pirelli objavili na závodnej dráhe roku 1913. O dve dekády neskoršie, konkrétne roku 1933, si značka Pirelli zapísala prvé víťazstvo pri automobilových závodoch a tohto športu sa Pirelli drží aj dnes, od roku 2011 je totiž výhradným dodávateľom pneumatík pre svetový šampionát vozov formuly 1.

Obujte pneumatiky šampiónov aj na svoje auto! Objednajte si pneu Pirelli ešte dnes. Medzi najpredávanejšie zimné pneumatiky Pirelli patria pneu s rozmerami 195/65 R15, hodia sa aj vám?

Logo značky Pirelli si verejnosť spojuje pravdpodobne predovšetkým so závodmi F1, firma však ponúka širokú škálu pneu pre všetky druhy vozidielobutie pre úžitkové vozy, SUV, off-roady alebo bežné osobné autá.

Najobľúbenejšou radou zimných pneu značky Pirelli sú Cinturato Winter. Vynikajú maximálnou priľnavosťou na zasneženom a zľadovatelom povrchu aj šetrnosťou k životnému prostrediu a sú určené predovšetkým pre kompaktné mestské vozy.

Medzi letnými pneumatikami bodujú Pirelli PZero, ktoré šoférom poskytujú prémiovú kvalitu vďaka asymetrickému dezénu, jednoduchému brzdeniu aj odolnosti proti aquaplaningu.

Z čoho vyberať majú aj šoféri SUV a off road vozov. Medzi najobľúbenejšie modely v tejto kategórii patrí napríklad Scorpion Verde All Season. Dôvodom je ich vo všetkých smeroch novátorské technologické riešenie a ekologická šetrnosť, aniž by výrobca upustil od bezpečnosti a výkonnosti pneumatík.

Samozrejme ale nesmieme zabudnúť na moto pneu, ktoré sú dôležitou súčasťou ponuky značky Pirelli. Ostatne, odporúčajú ich aj prední výrobcovia motocyklov. Nie je sa čomu diviť – technici a designéri firmy Pirelli s nimi úzko spolupracujú, aby spoločne vždy vyvinuli čo najvyváženejší finálny produkt. A to nielen ak ide o závodné moto pneu.

Italská firma sa však okrem dodávania pneumatík pre závody F1 zapísala do širokého povedomia väčšiny ľudí aj vydávaním slávneho kalendára Pirelli. Ten obsahuje umelecké akty slávnych modeliek a celebrít a spojujú sa s ním aj charitatívne dražby. Možno trochu prekvapivo (nezabúdajme, že Taliansko je zem žijúca futbalom) sponzoruje značka Pirelli aj hokejové majstrovstvo sveta.

Zaujímavosť na záver: v súčasnosti sa firma Pirelli špecializuje výhradne na výrobu pneumatík, predtým sa ale venovala napríklad aj móde, obnoviteľným zdrojom energie alebo udržiteľnej doprave.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru