Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Bridgestone

Každý výrobca pneumatík má svoj vlastný príbeh, firma Bridgestone ho začala písať roku 1931 v Japonsku, odkiaľ značka pochádza. Dlhú dobu bolo Bridgestone najväčším japonským výrobcom, roku 2006 však prišla zmena a spoločnosť sa stala najväčším výrobcom pneumatík na svete!

Ich kvalitu dokladá mimo iné fakt, že medzi rokmi 1997 a 2010 dodávala firma Bridgestone pneumatiky pre svetový šampionát vozov formule 1. Výrobca do sveta pneumatík postupne prinášal aj najrôznejšie inovácie, ktoré postupne preberali ďalšie spoločnosti.

Môžete si byť istí, že Bridgestone dodáva kvalitné pneumatiky. Pozrite sa, ako si viedli v náročných testoch pneumatík a prehliadnite si tie najpredávanejšie rozmery pneumatík Bridgestone. Vďaka bohato zásobenému skladu je veľmi pravdepodobné, že vám vybrané pneumatiky Bridgestone zašleme do 24 hodín. Obujte svojmu autu pneumatiky stojace za úspechom mnohých majstrov sveta aj vy!

Ako sme už uviedli vyššie, Bridgestone je najväčším výrobcom pneumatík na celom svete. Preto neprekvapí, že ponúka nepreberné množstvo modelov pre vozidlá všetkých veľkostí, tvarov aj zameraní. Na svoje si preto prídu majitelia dodávok, šoféri rodinných kombíkov aj neskrotní motorkári.

Na poli pneu pre osobné vozy patria medzi najobľúbenejšie modely Bridgestone B250. Šoféri si na nich cenia predovšetkým dobrých jazdných vlastností za mokra, a preto aj bezpečnej jazdy. Na zimu potom väčšina z nich prezúva na Bridgestone Blizzak LM32. Dôvodom sú jej výborné jazdné vlastnosti a krátka brzdná dráha na suchej aj mokrej vozovke. A takisto aj jej dlhá životnosť.

Majitelia úžitkových vozov si najčastejšie kupujú pneumatiky Bridgestone R660, ktoré sa vyznačujú (tak ako naprostá väčšina produkcie značky Bridgestone) prémiovou kvalitou. Volia ich nielen kvôli dobrým jazdným vlastnostiam, ale aj kvôli ich hospodárnosti – pneumatiky majú dlhú životnosť a znižujú spotrebu paliva.

Bridgestone bol medzi rokmi 2009 a 2015 výhradným dodávateľom pneumatík pre seriál MotoGP. Tieto skúsenosti samozrejme zužitkoval nielen pre vývoj závodných moto pneu, ale aj pri výrobe pneu pre běžnejšie užitie.

Po druhej svetovej vojne Bridgestone dokonca nejakú dobu vyrábal vlastné motocykly. Mnohom väčší zisk ale spoločnosti plynul z predaja cestných moto pneu konkurencii (predovšetkým ďalším japonským firmám, ako je Honda, Suzuki alebo Yamaha). Preto bolo rozhodnuté výrobu motoriek ukončiť a sústrediť všetky sily do vývoja pneu. Čas ukázal, že sa táto snaha vyplatila – Bridgestone je v tomto odvetví momentálne globálnou jedničkou.

Anglický názov tohto japonského výrobcu vznikol prekladom mena jeho zakladateľa – Šódžiró Išibašiho. Išibaši totiž japonsky znamená „kamenný most“, z čohož bol anglicky transpozíciou vytvorený práve názov Bridgestone (mostný kameň).

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru