Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Matador

Niekoho možno prekvapí, že pneumatiky Matador pochádzajú zo Slovenska. Roku 1905 bola založená spoločnosť Matador Bratislava, ktorá roku 1947 prešla v dnes už známu spoločnosť Matador. Do roku 1931 sa jednalo o jediného výrobcu pneumatík na území Československa. Matador dlho fungoval ako súkromný podnik, roku 1946 ale došlo k jeho zoštátneniu.

V súčasnej dobe exportuje 87 % vyrobených pneumatík do USA a na európsky trh, v dávnejších dobách Matador podporoval svojimi výrobkami aj známe automobilky Škoda a Tatra.

Pneumatiky Matador sa stali synonymom kvality a zárukou skvelých jazdných vlastností. Vyskúšajte si tie najobľúbenejšie modely Matador aj vy. Medzi najpredávanejšie patria úžitkové zimné pneu s rozmermi 195/70 R15.

Po privatizácii roku 1995 sa značka Matador vydala v ústrety novým výzvam, snaha presadiť sa na globálnom trhu so sebou však prinášala nutnosť neustálych inovácií. Aj preto si slovenského výrobcu zobrala roku 1998 pod krídla nemecká skupina Continental a od roku 2007 v ňom má majoritný podiel.

Od tej doby spravil Matador výrazný krok vpred, výrazne rozšíril svoje produktové portfolio a zvýšil kvalitu produktov – v súčasnosti vyrába celú škálu profilov vrátane úžitkových pneu či  pneumatík pre SUV aj off-roadových gúm.

Dlhodobo obľúbenými pneumatikami pre SUV a off-roady sú tie z rady Matador MP82 Conquerra 2. Medzi ich prednosti patrí vynikajúca priľnavosť k vozovke v prudkých zatáčkach, dobrá ovládateľnosť, nízka miera hluku aj pomerne nízky valivý odpor.

Majitelia úžitkových vozov si najviac obľúbili radu Matador MPS330 Maxilla 2, ktorá má masívnu konštrukciu, a poskytuje tak vysokú odolnosť proti opotrebeniu aj pri vyššom počte najazdených kilometrov. Bezpečnosť jazdy zaisťuje vďaka krátkej brzdnej dráhe a jednoduchej ovládateľnosti vozidla.

Matador ponúka aj celoročné pneumatiky, svoj prvý model uviedla firma na trh roku 2004. Išlo o pneu MP61 Adhessa, ktoré si šoféri okamžite obľúbili vďaka skvelým jazdným vlastnostiam (napríklad dobrému pruženiu pri nerovnostiach na vozovke) a zároveň výhodnej kúpnej cene. V ponuke tohto výrobcu samozrejme nájdete tiež kvalitné sezónne pneu – napríklad letný model pneumatík Matador MP47 Hectorra 3 alebo zimný Matador MP54 Sibir Snow.

Dynamika značky sa prejavuje aj tým, že sa jej činnosť stále viac orientuje aj na oblasti mimo samotné gumárenstvo, teda na širšie odvetvia výroby automobilových komponentov. Pre vývoj automobilových pásov a súčiastok plno využíva kapacitu svojich výskumných oddelení a nasledovne ich testuje v náročných podmienkach, napríklad na závodných okruhoch.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru