Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Tie najlepšie pneumatiky Michelin pre bezstarostnú letnú jazdu

Pneumatiky Michelin sú známe svojím vysokým kilometrovým výkonom a prvotriednymi jazdnými vlastnosťami, ktoré ich z hľadiska bezpečnosti radia na popredné miesta. Pozrite sa na osvedčené stálice aj tohtoročnú novinku a zjednodušte si výber letných pneumatík.

Pneumatiky Michelin 2022

Z nových letných pneumatík Michelin si vyberú vodiči osobných aj úžitkových vozidiel.

Michelin Primacy 4+ s novou generáciou technológie EverGrip

Pneumatiky Michelin Primacy 4+ sú nástupcom modelu Primacy 4. Vďaka zdokonalenej technológii EverGrip oceníte ešte vyšší kilometrový výkon a akvaplaning už nemusí byť pre vás nočnou morou. Hlavnou inováciou je kombinácia dvoch tuhostí behúňa. S ubúdajúcou vzorkou sa pneumatika stáva mäkšou, pružnejšou, a tým aj priľnavejšou. S pribúdajúcim počtom kilometrov sa navyše drážky obnovujú, takže si pneumatika zachováva vynikajúce brzdné vlastnosti a odolnosť na mokrej vozovke aj na sklonku svojej životnosti.

Pneumatiky Michelin Primacy 4+

Pneumatiky Michelin Primacy 4+ zaručujú dlhotrvajúcu bezpečnosť aj pri vysokom počte najazdených kilometrov.

Ďalším plusom je aj technológia MaxTouch Construstion. Tá sa stará o rovnomerné rozloženie sily pri akcelerácii, prudkom brzdení a zatáčaní, čo zaisťuje maximálny kontakt s vozovkou a predlžuje životnosť pneumatík. Takže v krízových situáciách môžete ovládať svoje vozidlo bez zbytočného škrípania zubami.

Michelin Pilot Sport 5 nadchnú fanúšikov športovej jazdy

Pneumatiky Pilot Sport 5 sú letné pneumatiky 5. generácie, ktoré vynikajú rýchlou odozvou a rovnako ako Primacy 4+ disponujú technológiou MaxTouch Construction. Nechceme vás nabádať k rýchlej jazde, ale aj keď pôjdete rýchlosťou 200 km/h, pneumatiky vás podržia a ponúknu spoľahlivé jazdné vlastnosti.

Pneumatiky Michelin Pilot Sport 5

Dvojitý dezén pneumatík Michelin Pilot Sport 5 zabezpečuje výbornú priľnavosť na mokrej aj suchej vozovke.

O efektívne odvádzanie vody sa starajú široké pozdĺžne drážky na vnútornej strane a ochrana proti akvaplaningu je minimálne o 10 % vyššia v porovnaní s predchádzajúcim modelom Pilot Sport 4.

Tuhé bloky dezénu na vonkajšej strane zase zabezpečujú väčšiu priľnavosť na suchej vozovke. Spoločnosť Michelin navrhla pre tento model aj elegantný dizajn. S matným čiernym pruhom na bočnici, ktorý pripomína zamat, bude vaša jazda ešte štýlovejšia.

Novinka: Michelin Pilot Sport S 5

Máte radi športovú jazdu? 5. generácia pneumatík Pilot Sport 4S vám rozprúdi adrenalín. Nový letný model S 5 poskytuje bezkonkurenčnú flexibilitu a odozvu pri svižnom prejazde rovinkami aj zákrutami, bez ohľadu na počasie.

Pneumatiky Michelin Pilot Sport S 5

Letné pneumatiky Pilot Sport S 5 s vysoko výkonnými elastomérmi majú perfektnú priľnavosť na každom povrchu.

Od najnovšej generácie dvojzložkovej pryžovej zmesi očakávajte najlepšiu priľnavosť a brzdný výkon na suchom aj mokrom povrchu. S Michelin Pilot Sport S 5 sa preto môžete spoľahnúť na maximálnu kontrolu nad vozidlom, ktoré vás udrží v ideálnej stope aj pri prejazde ostrými zákrutami.

Nie ste si istí, ako vybrať pneumatiky? Radi vám poradíme

S Michelin Energy Saver+ ušetríte palivo

Letné pneumatiky Michelin Energy Saver+ získali už množstvo ocenení. Za svoju dlhú životnosť vyhrali napríklad Eco Champion Award v roku 2018. Rovnako pozitívne ju oceňovali testovacie organizácie ako ADAC, alebo samotní výrobcovia vozidiel. Okrem toho, že vám pneumatiky ušetria palivo a dlho vydržia, dobre vás podržia na mokrej i na suchej vozovke. Dokonca disponujú väčšou kontaktnou plochou, ktorá zvyšuje priľnavosť o 10% oproti predchádzajúcim generáciám pneumatík. A rovnaké vlastnosti si zachováva až do posledného kilometra.

Taktiež ju odporúčajú samotné automobilky. Tie ich schválili s homologizáciou pre vozidlá značiek:

 • Audi,
 • BMW,
 • Ford,
 • Honda,
 • Mercedes,
 • Peugeot,
 • Mini,
 • Renault
 • a VW.

Pneumatiky Michelin Energy Saver+

Pneumatiky Michelin Energy Saver+ vám ušetria palivo a vydržia dlho s nezmenenou kvalitou jazdy.

Michelin Pilot Sport 4 SUV už nebudete chcieť zložiť

Michelin Pilot Sport 4 SUV vám vyčarí úsmev na tvári v teréne, aj pri športovej jazde. Vďaka obojživelnému dezénu si poradí s rozpálenou cestou i mokrou vozovkou. V mokrých podmienkach dokonca dosahuje v testoch hodnotenie „A“. Preto ste s ňou v bezpečí pred aquaplaningom aj v tom najväčšom lejaku.

Pneumatika Pilot Sport 4 SUV má ďalej:

  • veľmi krátku brzdnú dráhu na suchom aj mokrom povrchu
  • vynikajúcu ovládateľnosť na mokrom povrchu
  • a nízky valivý odpor, vďaka ktorému ušetríte palivo a neopotrebujete toľko samotnej pneumatiky.

Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 SUV

S pneumatikami Michelin Pilot Sport 4 SUV si užijete jazdu v teréne aj na mokrej vozovke, kde pneu vyniká svojou odolnosťou proti akvaplaningu.

Spoľahnite sa na experta v kategórii celoročných pneumatík: Michelin Crossclimate 2

Pneumatika Michelin Crossclimate 2 je lídrom v bezpečnosti jazdy za akéhokoľvek počasia. Má skvelý výkon na zasneženej i mokrej vozovke až do zákonom stanoveného opotrebenia. Vďaka tepelne prispôsobivej gume s ňou vyjdete bezpečne aj na suchu.

Na behúňových blokoch má výstupky, ktoré zvyšujú záber na snehu a drážky v tvare písmena V, čo efektívne odvádza vodu. Tým zaručujú vynikajúce brzdné vlastnosti na mokrom povrchu. Na blokoch nájdete aj tzv. V-rampy, ktoré maximalizujú kontaktnú plochu na letnom suchom povrchu a zvyšujú tak priľnavosť vrátane brzdných vlastností.

Dezén je navyše navrhnutý tak, že minimalizuje energetické straty na palive. Vďaka tomu sa Michelin Crossclimate 2 hravo vyrovnáva štandardom letných pneumatík.

Pneumatiky Michelin Crossclimate 2

S pneumatikami Michelin Crossclimate 2 vyrazíte na cesty v akomkoľvek ročnom období i počasí.

Michelin Crossclimate Camping nielen pre majiteľov karavanov

Nový model celoročných pneumatík Crossclimate Camping ocenia vodiči úžitkových aj obytných vozidiel. Aj keď prejdete z hladkého asfaltu na kamenitú cestu, nemusíte sa obávať, že sa pneumatiky ľahko prepichnú. Dvojitá kostra a ochranné štíty na bočnici odolajú silným nárazom a pri väčšom zaťažení ich môžete bez obáv viac nahustiť. Vďaka vysokému počtu drážok a lamiel si pneumatiky poradia s mokrou vozovkou, blatom a snehom.

Pneumatiky Michelin Crossclimate Camping

Pneumatiky Michelin Crossclimate Camping si okrem iného zakladajú na mimoriadnej úspore paliva a vysokom kilometrovom výkone.

Michelin e·PRIMACY si udržiavajú obľubu medzi vyznávačmi ekologickej mobility

Chcete znížiť svoju uhlíkovú stopu? S pneumatikami e·PRIMACY ušetríte náklady na palivo alebo predĺžite dojazd batérie vášho elektromobilu v priemere o 7 %. O zníženie energetických strát sa stará špeciálna gumová zmes Energy Passive, vzduchotesná vrstva EnergyAirShield a bočnica CoolRunning. Spoločnosť Michelin však nezabudla ani na bezpečnosť. Drážky v tvare U spoľahlivo odvádzajú vodu a brzdná dráha zostáva rovnaká aj po najazdení 30 000 km.

Pneumatiky Michelin e Primacy

Ekologické letné pneumatiky Michelin e·PRIMACY znížia vašu uhlíkovú stopu až o 174 kg CO2 za celý čas ich používania.

Stavte na pneumatiky Michelin, ktoré majú vynikajúce jazdné vlastnosti, odolnosť a dlhú životnosť. V našom bratislavskom pneuservise sa radi postaráme o výmenu vašich zimných pneumatík za letné.

 

Vybrať si letné pneumatiky Michelin

 

Zdroj fotografií: Depositphotos, AZ pneu SK

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru