Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Udržte auto počas zimy pod kontrolou

O auto sa musíme starať stále, no jeseň je ten pravý čas, kedy by sme mali autu venovať väčšiu pozornosť a pripraviť ho na zimu. So skontrolovaným autom sa vám bude jazdiť určite lepšie a bezpečnejšie. Zimné pneumatiky sú samozrejmosťou, ale na čo ďalšie by ste sa mali zamerať?

Karoséria cez zimu trpí

Karoséria auta dostáva počas zimy riadne zabrať, preto si vyžaduje dokonalú starostlivosť. Ohrozujú ju mrazy, posypová soľ a štrk. Na exteriéri auta sa veľmi rýchlo objaví hrdza alebo oxidácia. Pomôžte svojmu autu tak, že ho budete pravidelne voskovať a raz za čas z neho zmyjete všetku špinu. Najlepšie je umyť ho v autoumývarni, kde sa zbaví všetkých chemikálií aj z podvozku.

Udržte auto počas zimy pod kontrolou

Stierajte bez problémov

Vašu pozornosť potrebujú aj stierače. Obzvlášť počas zimného počasia by mali stierať tak, aby ste dobre videli na vozovku. Dážď a sneh vedia skomplikovať videnie, preto staré stierače vymeňte za nové. Letnú zmes nahraďte zimnou nemrznúcou zmesou. Pokiaľ by ste nepoužívali nemrznúcu zmes, mohla by vám kvapalina v nádržke zamrznúť a poškodiť ostrekovače.

Zostaňte pevne na ceste

Pred zimou je dôležitá aj kontrola bŕzd. Pozrite, či máte v nádržke dostatok brzdovej kvapaliny. Ak ju máte staršiu ako dva roky, vymeňte ju. Brzdový systém si nechajte skontrolovať v servise.

Štartujte bez problémov

Veľmi nízke teploty nie sú pre autobatériu dobré. Postarajte sa o ňu tak, že ju očistíte od oxidovanej vrstvy a dobijete ju. Pokiaľ neplánujete jazdiť na aute dlhšiu dobu, akumulátor pre istotu odpojte, aby sa nevybil.

Vozte vždy so sebou..

V aute so sebou vždy majte škrabky, rukavice, lopatku, metličku, zimné reťaze a rozmrazovač zámkov (keď vystúpite z auta, zoberte si ho so sebou). Zamrznutiu predného skla zabránite tým, že ho prikryjete kartónom. Ráno si tak ušetríte čas a nebudete musieť zoškrabovať sneh.

Oprava od A po Z v autoservise

O vaše auto sa najlepšie postará autoservis AZ-pneu v Bratislave. Skontrolujeme vaše auto tak, že na ňom zvládnete zimné jazdy pred problémov. Naši odborníci vám prehliadnu brzdy, geometriu a klimatizáciu.

Udržte auto počas zimy pod kontrolou

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru