Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Pneumatiky Nokian

Pneumatiky Nokian

INFOTLAČÍTKO (Info Pin)

Nokian Tyres vsádza naďalej na zlepšenie aktívnej bezpečnosti. Najnovšie inovácie je infotlačítko. Toto zelené infotlačítko ukazuje teplotu pneumatiky. Jeho farba tmavne, keď sa teplota blíží k bodu mrazu (mezi +1 a -1 stupňom C). Zmena farby upozorňuje obzvlášť na počiatku jari a v jeseni na prízemný mrazík a nebezpečie na lade.
Infotlačítko slúži tiež ako spôsob označenia umiestnenie pneumatiky na vozidle pri výmene za zimné. Smer šípky na infotlačítku ukazuje, či sa jedná o prednú alebo zadnú pneumatiku, či vľavo alebo vpravo montované.

Pneumatiky Nokian

INDIKÁTOR OPOTREBENIA
(Driving safety Indicator)

Vo vrstvách behúňa pneumatiky sú zostupne umiestnené číslice 8 až 2 informujúci o hĺbke profilu v milimetroch, ktorý je na plášti ešte k dispozícii. Tento indikátor je na troch miestach behúňa, čo zaisťuje kontrolu pri akejkoľvek polohe pneumatiky.

Pneumatiky Nokian

INFORMAČNÉ POLE

Nachádza sa u pätky plášťa a uľahčuje užívanie pneumatiky a zároveň zvyšuje jazdný komfort. Do riadkuinformačnehoho poľa zobrazujúceho odporúčané hodnoty tlaku sa pri montáži pneumatík označí správny tlak vzduchu. Pri kontrole tlaku vyčíta vodič práve tu tie správne hodnoty. Vedľa údajov o tlaku vzduchu je schéma pre označenie pozície pneumatiky na vozidle, ktoré slúži ako ukazovateľ pri sezónnej výmene pneumatík.

Pneumatiky Nokian

LAMELOVÁ TECHNOLOGIA HAKA

Nokian Tyres vyvinul novú jedinečnú lamelovú technológiu, ktorá prispieva k podstatnému zlepšeniu vlastností držanie pneumatiky na poľadovici. Po prejdení pár sto kilometrov sa objaví do kosoštvorca sformované výstupky, ktoré vyčnievajú a tvoria reťazce. Táto technológia zaručuje bezpečnejšie priľnavosť aj u pneumatík s už menšou hĺbkou vzorky.

Pneumatiky Nokian

http://www.nokiantyres.cz

 

Nahoru