Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

BFGoodrich Advantage All Season

Rozmery
Šírka
255
Profil
40
Priemer
R20
101V

Agresívnejší a dynamickejší vzhľad pneumatiky BFGoodrich Advantage All Season je typický pre značku BF-Goodrich a zaručuje kvalitné jazdné vlastnosti, vysokú priľnavosť a záber na snehu alebo ľade či krátku brzdnú...
Viac informácií

Celoročné -36%
Advantage All Season
223,08 € 143,20 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -36%

Agresívnejší a dynamickejší vzhľad pneumatiky BFGoodrich Advantage All Season je typický pre značku BF-Goodrich a zaručuje kvalitné jazdné vlastnosti, vysokú priľnavosť a záber na snehu alebo ľade či krátku brzdnú dráhu na vode. Celoročná pneumatika BFGoodrich Advantage All Season vyrábaná v súlade s modernými trendmi s behúňom so šípovou štruktúrou, ktorá ukazuje odvážny a zároveň jednoduchý vzhľad pneumatiky, ktorý je typický pre všetky pneumatiky z koncernu Michelin, kam táto značka patrí. Na suchej vozovke znižuje pneumatika brzdnú dráhu vďaka novým lamelám, ktoré zvyšujú oblasť styku pneumatiky s vozovkou, na snehu potom dosahuje maximálnu priľnavosť vďaka zmesi s vysokým podielom siliky, unikátnym lamelám a širokým drážkam zabezpečujúcim rýchly odvod snehu a snehové brečky.

Nedovoľte, aby počasie zastavilo vaše dobrodružstvo. Táto všestranná cestná pneumatika pre všetky ročné obdobia vám zaistí kontrolu na suchých, mokrých aj zasnežených cestách. BFGoodrich Advantage All-Season poskytuje lepší brzdný výkon na mokrom aj suchom mieste ako jej predchodca(1). Buďte v zime v bezpečí a istote vďaka certifikácii 3PMSF, ktorá vám dáva istotu a kontrolu, aby ste mohli pokračovať v prieskume bez ohľadu na počasie.

S celoročnou pneumatikou BFGoodrich Advantage si užijete každú cestu bez ohľadu na počasie. Vyvinutá s novou zmesou behúňa navrhnutú tak, aby poskytovala plnú kontrolu na snehu s drážkou v tvare V pre vysokú priľnavosť a trakciu. Rozšírená drážka odvádza vodu, zatiaľ čo blokovací pás zlepšuje ovládateľnosť a brzdenie spolu s novou technológiou skosenia pre lepšiu priľnavosť na mokrej vozovke.

Preskúmajte viac s touto cestnou pneumatikou, ktorá je skonštruovaná tak, aby vám zaistila bezpečnú jazdu po celý rok bez nutnosti sezónnej výmeny pneumatík. Celoročná pneumatika BFGoodrich Advantage ponúka dobrý pomer ceny a výkonu a menej starostí vďaka menšiemu počtu výmen pneumatík. Užite si viac dobrodružstiev a menej výmeny pneumatík.

Nikdy neponechávajte bezpečnosť svojej jazdy náhode. Ľahko sledovateľný indikátor vyváženia behúňa vás informuje o nerovnováhe medzi ľavou a pravou stranou pneumatiky a zároveň sleduje vyrovnanie opotrebenia medzi ľavou a pravou pneumatikou, prednou a zadnou. Celoročná pneumatika BFGoodrich Advantage bezpečne udrží vás aj vašich cestujúcich na ceste.

Americká značka pneumatík pôvodne podnikajúca v oblasti aeoronautiky založená roku 1870 v Ohiu Benjaminom Franklinom Goodrichom a odtiaľ názov BFGoodrich. Roku 1986 pod seba pripojila gumárenskú firmu Uniroyal av roku 1990 celý podnik kúpil koncern Michelin. BFGoodrich sa špecializuje na pneu pre 4x4, v ktorom má táto značka veľký výber. Rad BFGoodrich zahŕňa všetky kategórie pneumatík (osobné letné, zimné celoročné a 4x4) pre asfalt, sneh aj rozbitú cestu. Firma BFGoodrich ponúka pneumatiky pre všetky segmenty vozidiel aj ročné obdobia, špeciálne sa však zameriava na výkoné pneumatiky pre vozidlá 4x4 a dodáva aj obutie pre vozidlá kategórie Rally a WRC. BFGoodrich je značka pneu z koncernu Michelin so storočnou tradíciou patriacou do segmentu ponúkajúca pneumatiky dobrej kvality za prijateľné ceny.

Nový EÚ štítok

EU
BFGoodrich
255/40 R20 101V
B
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru