Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

BFGoodrich G-Grip All Season 2

Rozmery
Šírka
165
Profil
65
Priemer
R14
79T

BFGoodrich G-Grip All Season 2 ponúka excelentné výkony v oblasti bezpečnosti na mokrých a suchých vozovkách. Vďaka značným ramenným blokom behúňa zaisťujú rýchlu odozvu v konaní. Pneumatiky BFGoodrich G-Grip All...
Viac informácií

Celoročné -36%
G-Grip All Season 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -36%

BFGoodrich G-Grip All Season 2 ponúka excelentné výkony v oblasti bezpečnosti na mokrých a suchých vozovkách. Vďaka značným ramenným blokom behúňa zaisťujú rýchlu odozvu v konaní. Pneumatiky BFGoodrich G-Grip All Season 2 majú mnohé vlastnosti letné pneumatiky, smerový dezén v tvare V pre lepšiu rozptýlenie vody, centrálne rebro a veľké ramenné bloky behúňa pre perfektné mechanizmus riadenia.

Táto pneumatika je určená vozidlam pre hatchbacky sedany a MPV. Vďaka veľkému počtu lamiel a vysokým podielom drážok zaručujú pneumatiky vynikajúce ovládanie pri jazde do kopca, v zákrutách a na snehu. V suchých podmienkach BFGoodrich G-Grip All Season 2 dovolí vodičom získať to najlepšie z ich vozidla. Na mokrých vozovkách výborne odvádza vodu (vďaka širokým drážkam okolo obvodu) behúň pneumatiky si tak udrží svoju priľnavosť a zabraní vzniku aquaplaningu.

Pneumatiky zaručujú výborné vlastnosti aj v zime. Má špeciálne vyvinutý smerový dezén a preto zaisťuje precízne jazdné vlastnosti. Celoročné pneumatiky BFGoodrich G-Grip All Season 2 sú určené pre obrovskú škálu vozidiel, od mestských automobilov až po vysoko výkonné vozidlá. Celoročné pneumatiky BFGoodrich G-Grip All Season 2 poskytujú bezkonkurenčnú pôžitok z jazdy v zákrutách a na mokrom a suchom povrchu.

EÚ štítok

EU
C
E
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru