Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Bridgestone Turanza All Season 6

Rozmery
Šírka
235
Profil
40
Priemer
R18
95W
FR,Enliten

Bridgestone Turanza 6 je nástupcom obľúbenej pneumatiky Bridgestone Turanza T005. Pneumatika T005 zvíťazila v niekoľkých testoch, často vedie na mokrom povrchu a nová Turanza 6 sľubuje ďalšie zlepšenie výkonu na...
Viac informácií

Celoročné -45%
Turanza All Season 6

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -45%

Bridgestone Turanza 6 je nástupcom obľúbenej pneumatiky Bridgestone Turanza T005. Pneumatika T005 zvíťazila v niekoľkých testoch, často vedie na mokrom povrchu a nová Turanza 6 sľubuje ďalšie zlepšenie výkonu na mokrom povrchu a zároveň zníženie valivého odporu, čo by malo byť dobrou správou pre vodičov vozidiel so spaľovacím motorom aj elektromobilov. Bridgestone Turanza 6, vyvinutá s ohľadom na potreby a očakávania vodičov, dosahuje najlepší výkon na mokrej vozovke vo svojej triede, vynikajúci kilometrový výkon a vyššiu spotrebu paliva/energie. Nová vlajková loď letných cestovných pneumatík Bridgestone umožňuje vodičom zostať na ceste v bezpečí a pod kontrolou a byť pripravení na výkon aj v daždivom dni. Prelomové technológie TECHSYN a ENLITEN, ktoré sú súčasťou pneumatiky Bridgestone Turanza 6 pripravenej pre elektromobily, poskytujú vodičom ďalšie výhody v oblasti účinnosti a udržateľnosti. Pneumatika Bridgestone Turanza 6 poskytuje vodičom kontrolu a istotu v stresových a nepredvídateľných podmienkach, a to aj za daždivého dňa. Bezpečnosť nie je jedinou oblasťou výkonnosti novej pneumatiky Bridgestone Turanza 6. Najnovšia vlajková loď spoločnosti Bridgestone prináša taktiež vynikajúci kilometrový výkon, ktorý sa v porovnaní s predchodcom Turanza T005, ktorý je aj naďalej víťazom testov, zvýšil o 22 %. Pneumatika Bridgestone Turanza 6 taktiež poskytuje lepšiu úsporu paliva alebo predĺžený dojazd na batérie (v závislosti od typu vozidla), prináša zníženie valivého odporu o 4 % oproti svojmu predchodcovi a vo vybraných rozmeroch ponúka najlepší valivý odpor vo svojej triede s označením EU A-grade. K tomu prispieva zavedenie aerodynamického chrániča ráfika, ktorý je navrhnutý tak, aby znižoval odpor vzduchu na pneumatike počas jazdy.

Pneumatika Bridgestone Turanza 6 je výsledkom mnohých priekopníckych technológií s rôznymi prevratnými inováciami v dezéne, zmesi a konštrukcii, ktoré umocňujú jej výkonnostné schopnosti. Patria medzi ne špičkové a udržateľné technológie TECHSYN a ENLITEN - súbor technológií zaisťujúcich najlepšiu výkonnosť pneumatiky vo svojej triede s výraznou zmenou smerom k udržateľnosti v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami, ktoré sa obe objavujú na náhradnej pneumatike Bridgestone vôbec po prvýkrát. Pneumatika Bridgestone Turanza 6 bola vyvinutá pomocou priekopníckej technológie Virtual Tyre Development spoločnosti Bridgestone. Tá umožňuje vytvoriť a otestovať digitálnu verziu vyvíjanej pneumatiky, čo spoločnosti Bridgestone pomáha predvídať, ako sa bude pneumatika správať v rôznych podmienkach, a to ešte pred fyzickou stavbou prototypov.

TÚV testoval pneumatiku s rozmerom 245/45 R18 na vozidle BMW radu 5 v porovnaní s pneumatikami Continental PremiumContact 6, Michelin Primacy 4+ a Pirelli Cinturato P7 C2. V bočnom akvaplaningu bola nová Turanza 6 o 3,1 % lepšia ako Pirelli, o 8 % lepšia ako Continental a o 9,8 % lepšia ako Michelin, zatiaľ čo v priamom akvaplaningu bol Continental o 0,2 % lepší ako Bridgestone, ale nový Bridgestone bol o 1,1% lepší ako Pirelli a o 1,5% lepší ako Michelin. Pri brzdení na mokre skončil Bridgestone o 0,7 m za Continentalom, ale o 0,7 m pred Pirelli a o 2,3 m pred Michelinom. V bočnej priľnavosti na mokre bol Bridgestone o 3% pred Continentalom, o 4,9% pred Michelinom a o 6,7% pred Pirelli, nie sme si však istí, či ide o čas na bicykel alebo o iné meranie, ako je okruh na mokre . Bridgestone Turanza 6 prináša zníženie hluku pri prejazde o 2 dB oproti svojmu predchodcovi.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobný polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete na výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkom viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v odvetví výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
235/40 R18 95W
B
C
70 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru