Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Dunlop Sport All Seasons

Rozmery
Šírka
205
Profil
50
Priemer
R17
93W

Vzorka aj zmes dezénu pneumatík Dunlop Sport All Season sú navrhnuté pre široké rozpätie teplôt, ľahko sa preto prispôsobia klimatickým podmienkam strednej Európy. Pneumatika Dunlop Sport All Season je certifikovaná...
Viac informácií

Celoročné -41%
Sport All Seasons

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -41%

Vzorka aj zmes dezénu pneumatík Dunlop Sport All Season sú navrhnuté pre široké rozpätie teplôt, ľahko sa preto prispôsobia klimatickým podmienkam strednej Európy. Pneumatika Dunlop Sport All Season je certifikovaná symbolom snehovej vločky, ktorý označuje splnenie oficiálnych štandardov pre špecializované zimné pneumatiky. Zmes pre každé počasie a plochejší profil, ktorý roznáša tlak rovnomerne prináša aj dlhšiu kilometrovú životnosť. Výhody celoročnej pneumatiky Dunlop Sport All Season: Výnimočná stabilita, Perfektná ochrana proti akvaplaningu, Polymérová zmes ľahko odoláva výkyvom teplôt, Nízka spotreba paliva. Dezén pneumatiky Dunlop Sport All Season je navrhnutý predovšetkým pre vozidlá strednej triedy, preto ho zaobstaráte v širokej ponuke rozmerov od 14 do 18 palcov. Celoročná pneumatika Dunlop Sport All Season vďaka vysokej hustote 3D vaflových lamiel ponúka skvelý záber na snehu a ľade. Pneumatika Dunlop Sport All Season je optimalizovaná v širokom teplotnom rozsahu a ponúka výnimočné brzdenie na mokrej a klzkej vozovke a to na základe interných testov s konkurenčnými dezénmi svetových výrobcov pneumatík. Polymérová zmes s vysokým podielom siliky si zachováva priľnavosť pri všetkých teplotách a poveternostných podmienkach. a tak rýchlo a pružne reaguje v extrémnych mrazoch aj na rozpálenom asfalte. Pneumatika Dunlop Sport All Season je prvá a dlho očakávaná celoročná pneumatika prémiového výrobcu Dunlop. Každá drážka pneumatiky Dunlop Sport All Season je navrhnutá tak, aby sa v záťaži mohla zaklesnúť o ďalšiu v poradí, jazda je preto mimoriadne stabilná a dezén nestráca tuhosť ani pri prudkom brzdení av zákrutách. Silnou stránkou pneumatiky Dunlop Sport All Season je jazda na mokrom povrchu, technológia Aqua Eject sa opiera o objemnú sieť priečnych a pozdĺžnych drážok, ktoré vytláčajú vodu z viacerých smerov, to skracuje brzdnú dráhu v daždi a chráni dezén proti akvaplaningu.

Dunlop Sport All Season je jedinečný koncept, ktorý využíva rebrovaný dizajn a tri dôležité funkcie: Konštrukcia Sport-Lock poskytuje pneumatike výnimočnú ovládateľnosť na suchom povrchu, silný pás a prekryvný balíček pneumatiky podporujú športový výkon v zákrutách a lepšiu stabilitu. Behúň s aqua-ejectom poskytuje silný brzdný účinok na mokrom povrchu, veľkokapacitné pozdĺžne drážky a hrany zaisťujú rozsiahlejší kontakt s vozovkou zrýchlením odtoku vody z kontaktnej plochy. Pneumatika Dunlop Sport All Season obsahuje zmes weather-flex, ktorá poskytuje optimalizovaný výkon za akýchkoľvek teplôt alebo poveternostných podmienok, multifunkčná polymérová zmes udržuje pružnosť gumy pri širokom teplotnom rozmedzí.

Dunlop je jedným zo svetových vedúcich výrobcov výkonných a vysokovýkonných pneumatík pre prvovýbavu prestížnych značiek: Alfa Romeo, Audi, AMG, Aston Martin, BMW, Honda, Jaguar, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel/Vauxhall, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Seat, Škoda, Toyota a Volkswagen. Dunlop je jedným zo svetových vedúcich výrobcov pneumatík. V roku 2000 sa firma Dunlop stala členom koncernu Goodyear Tire and Rubber Company, pod ktorým funguje dodnes. Vyvíja, vyrába a predáva pneumatiky pre automobily, úžitkové vozidlá aj motocykle. Spoločnosť Dunlop vznikla roku 1888 v severoírskom Belfaste vďaka revolučnému vynálezu, v decembri daného roku získal John Boyd Dunlop patent na pneumatiku plnenú vzduchom. V roku 1945 začala značka Dunlop vyrábať revolučné bezdušové pneumatiky so samotesniacou vrstvou. Odvtedy je spoločnosť Dunlop lídrom vo vývoji nových technológií.

Nový EÚ štítok

EU
Dunlop
205/50 R17 93W
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru