Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Fortune FSR-401

Rozmery
Šírka
175
Profil
65
Priemer
R14
86H

Zložky behúňa pneumatiky Fortune FSR-401 bráni opotrebovanie pneumatiky a nízky valivý odpor umožňuje nižšiu spotrebu paliva a zníženou hladinou hluku. Zlepšené ovládanie na suchých cestách, kratšia brzdná dráha. Zlúčenina s...
Viac informácií

Celoročné
FSR-401

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné

Zložky behúňa pneumatiky Fortune FSR-401 bráni opotrebovanie pneumatiky a nízky valivý odpor umožňuje nižšiu spotrebu paliva a zníženou hladinou hluku. Zlepšené ovládanie na suchých cestách, kratšia brzdná dráha. Zlúčenina s vysokým obsahom oxidu kremičitého. Optimalizované tvary prvkov a špecifická postupnosť. Pneumatika Fortune FSR-401 má dobrú priľnavosť za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Vysoký nájazd podporený úpravou behúňa a vylepšením dezénu umožňuje vysokú životnosť penumatiky pri zachovaní charakteristík bezpečnosti a výkonu. Pneumatiky s technológiou znižujúci hluk vnútri konvenčných. Úspora na valivom odpore bola získaná optimalizáciou vzoru dezénu, bočné štruktúry a vnútorné stavby pneumatiky Fortune FSR-401. Nízka hlučnosť pneumatík Fortune FSR-401 je ohľaduplná k okoliu, čo ocenia predovšetkým obyvatelia miest. Dobré ovládanie a efektivita pri brzdení na mokre, navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Široké obvodové drážky pneumatík Fortune FSR-401 zaručujú, vysokú priľnavosť a stabilné jazdné vlastnosti na zimných vozovkách. Silikáty s vysokým povrchom zlepšujú trakciu pneumatiky Fortune FSR-401 za mokra, znižujú valivý odpor a predlžujú životnosť behúňa. Bezpečnosť na zasnežených a mokrých vozovkách vďaka technológii lamiel. Na snehu a mokru si vodič môže s pneumatikami Fortune FSR-401 užívať bezpečnú jazdu. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky Fortune FSR-401 spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Pneumatika Fortune FSR-401 skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Fortune FSR-401 znamená kratšiu brzdnú dráhu na snehu .. Asymetrický vzor behúňa so súvislými pozdĺžnymi drážkami efektívne odvádza vodu z kontaktnej plochy a tým znižuje riziko aquaplaningu. Vysoký nájazd podporený úpravou behúňa a vylepšením dezénu umožňuje vysokú životnosť penumatiky Fortune FSR-401. Celoročné pneumatika pre osobné vozidlá Fortune FSR-401 zaručuje bezpečnosť v lete aj zime. Zmes behúňa pneumatiky zlepšuje výkonnosť ako v zimnom, tak i letnom období. Zvýšená priľnavosť pneumatiky na suchom i mokrom povrchu vozovky, dobrý brzdný výkon. Pneumatika Fortune FSR-401 vyniká skvelým záberom, presným brzdením, vysokú ovládateľnosťou pri zachovaní bezpečnosti aj na mokrej vozovke.

V roku 1946 vynašiel Michelin typ "radiálne pneumatiky" určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné autá, nákladné automobily, motocykle, stroje pre zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu i lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patrí k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneumatiky k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Edouard a André Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistická kolesá, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúce 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov tiež mapy, turistické sprievodca, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nový EÚ štítok

EU
Fortune
175/65 R14 86H
C
D
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
C
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru