Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Goodyear Vector 4Seasons G3

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
225
Profil
45
Priemer
R17
94W
FR

Lepšia priľnavosť na snehu. Znížená deformácia pneumatiky pri namáhavých manévroch prostredníctvom silných blokov koruny a ramien. Goodyear Vector 4Season Gen3 je celoročná pneumatika s krátkou brzdnou dráhou na suchu a...
Viac informácií

Celoročné -44%
Vector 4Seasons G3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -44%

Lepšia priľnavosť na snehu. Znížená deformácia pneumatiky pri namáhavých manévroch prostredníctvom silných blokov koruny a ramien. Goodyear Vector 4Season Gen3 je celoročná pneumatika s krátkou brzdnou dráhou na suchu a lepšou ovládateľnosťou, odolnosťou proti akvaplaningu po celú dobu životnosti a vysokou priľnavosťou na snehu. Celoživotná záruka odolnosti proti akvaplaningu - Celoživotná záruka odolnosti proti akvaplaningu, drážky sa časom menia, aby zabezpečili nepretržité rozptýlenie vody. Kratšia brzdná dráha za sucha a lepšia ovládateľnosť za sucha - Kratšia brzdná dráha za sucha a lepšia ovládateľnosť za sucha. Pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons G3 majú vynikajúcu výkonnosť na mokrom a suchom povrchu aj na snehu. Pneumatika Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 poskytuje lepšiu priľnavosť pre lepšiu ovládateľnosť na snehu, veľké množstvo lamiel v strede behúňa pneumatiky zaisťuje lepší záber na snehu a zlepšuje ovládateľnosť na snehu o 5% v porovnaní s predchádzajúcou pneumatikou Vector 4Seasons Gen-2. Technológia Goodyear Dry Handling poskytuje silné korunové a ramenné bloky, ktoré znižujú deformáciu pneumatiky pri ťažkých manévroch a zlepšujú brzdenie na suchu o 5%.

Pneumatika Vector 4Seasons Gen-3 bola uvedená na trh od apríla 2020, pričom v roku 2020 bude postupne predstavených 65 nových SKU a ďalšie SKU budú nasledovať v rokoch 2021 a 2022. Lepšia priľnavosť na snehu. Vynikajúca výkonnosť na mokrom a suchom povrchu aj na snehu. Kratšia brzdná dráha na suchu a vylepšená ovládateľnosť na suchu. Odolnosť proti akvaplaningu po celú dobu životnosti. Pneumatika Vector 4Seasons Gen-3 si zachováva pôsobivú úroveň odolnosti voči akvaplaningu svojho predchodcu vďaka technológii Goodyear Aqua Control, ktorá využíva hlboké a široké drážky na zlepšenie rozptylu vody. Lepšia priľnavosť na snehu - Lepšia priľnavosť na snehu vďaka veľkému množstvu lamiel uprostred behúňa, lamely sa vzájomne ovplyvňujú vo svojich priesečníkoch a stimulujú vyústenie pre lepšiu priľnavosť. Odolnosť proti akvaplaningu po celú dobu životnosti. Kratšia brzdná dráha na suchu a vylepšená ovládateľnosť na suchu.

Do koncernu Goodyear patria aj značky pneu Dunlop, Sava, Fulda a Debica. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť: pneumatiky spoločnosti Goodyear boli za posledných 5 rokov testované nezávislými európskymi časopismi so zameraním na pneumatiky, a tie dosiahli skvelé výsledky. Má teraz zastúpenie na šiestich kontinentoch s ročnými tržbami viac ako 15 miliárd dolárov. Letné, zimné aj celoročné osobné a úžitkové pneumatiky Goodyear sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Goodyear je platinovým partnerom FC Bayern Mníchov. Už v roku 1926 sa GoodYear stal najväčšou gumárenskou spoločnosťou na svete. Značka v minulosti vyrábala aj pneumatiky pre rôzne závodné vozidlá. Značkové Pneu Goodyear pre najvyššie bezpečnostné štandardy na cestách. Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Spoločnosť Goodyear Tire & Rubber Company vznikla už v roku 1898. Frank Seiberling pomenoval spoločnosť po Charlesovi Goodyearovi, ktorý vynašiel proces vulkanizácie. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Goodyear, svetový výrobca prémiových pneumatík a FC Bayern Mníchov a najúspešnejší tím nemeckej Bundesligy, od roku 2016 vstúpili do platinového partnerstva.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
225/45 R17 94W
B
C
70 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru