Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Prémiová kvalita

Hankook H750 Kinergy 4S 2

Rozmery
Šírka
165
Profil
65
Priemer
R14
79T

Vynikajúca priľnavosť pneumatík Hankook H750 Kinergy 4S 2 na mokrej vozovke a spoľahlivý záber pri nízkych teplotách. Pneumatika Hankook H750 Kinergy 4S 2 je vhodná pre osobné vozidlá a SUV....
Viac informácií

Celoročné -41%
H750 Kinergy 4S 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -41%

Vynikajúca priľnavosť pneumatík Hankook H750 Kinergy 4S 2 na mokrej vozovke a spoľahlivý záber pri nízkych teplotách. Pneumatika Hankook H750 Kinergy 4S 2 je vhodná pre osobné vozidlá a SUV. Bezšvový zosilnený kryt nárazníkových pásov: Zaručuje mimoriadnu tuhosť behúňa. Vrúbkované drážky: vrúbkované konce drážok zvyšujú tzv. Extrémne tuhé pätnej lano: Zlepšuje jednoliatosť a odolnosť usadenie pätky. Zmes, z ktorej je pneumatika vyrobená, obsahuje veľký podiel prírodných surovín a umožňuje vysokú mieru priľnavosti pneumatiky k vozovke aj pri nízkych teplotách. Bloky krížiace sa v stredu behúňa znižujú hlučnosť jazdy. Dva široké oceľové nárazníkové pásy: Spoločne so stabilnými bočnicami zaručujú dlhú životnosť pneumatiky. Bezpečná jazda 365 dní v roku bez prezúvanie pneumatík, to bol zámer vývoja pneumatiky Hankook Kinergy 4S2.

Vyrovnaná polyesterové kordová vlákna: Zlepšujú pevnosť a odolnosť bočníc. Extra široké drážky umožňujú optimálny odvod vody a roztápajúceho sa snehu do strán. Použitie špeciálnej výplne pätky: Stabilný ovládateľnosť a reakcie na riadenie. hranový efekt na maximum a zlepšujú jazdu v zimných podmienkach. Vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Konštrukcia pneumatiky: Vysoko priľnavá zmes s prímesou siliky. Stabilné bloky zaisťujú krátku brzdnú dráhu aj pri vysokých letných teplotách. Špeciálna zmes: Nová generácia silicového zmesi na základe prírodných zložiek a pomocou technológie regulovaného miešania. Pneumatika Hankook H750 Kinergy 4S 2 skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Široké priečne drážky: Zlepšený odvod vody vďaka širokým priečnym drážkam. Vyduté spojovacie mostíky: Zvýšená tuhosť blokov o 4% zlepšuje ovládateľnosť. Pneumatika Hankook H750 Kinergy 4S 2 vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. znižujú hlučnosť jazdy.

EÚ štítok

EU
B
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru