Vážení zákazníci, dňa 22.2.2024 nebude možné expedovať zásielky s technických príčin. Dodanie sa omešká o 1-2 dni . Ďakujeme AZ pneu s.r.o.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Matador MP62 All Weather Evo

Rozmery
Šírka
165
Profil
70
Priemer
R13
79T

Zimný lamelový koncept v strednej časti dezénu pneumatiky Matador MP62 All Weather Evo prináša zvýšený počet záberových hrán. Zháňate Ak je za dobrú cenu univerzálny pneumatiku, Matador MP62 určite stojí...
Viac informácií

Celoročné -31%
MP62 All Weather Evo

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -31%

Zimný lamelový koncept v strednej časti dezénu pneumatiky Matador MP62 All Weather Evo prináša zvýšený počet záberových hrán. Zháňate Ak je za dobrú cenu univerzálny pneumatiku, Matador MP62 určite stojí za vyskúšanie. Celoročné pneumatika Matador MP62 all weather evo pre osobné a SUV, 4x4 vozy určená pre všestranný prevádzku. Znížené riziko akvaplaningu na mokrých cestách vďaka lepšiemu odvodu vody. Bezpečná jazda v zákrutách vďaka kontrolovanému riadenia a perfektnému vedenie na suchých komunikáciách. Optimalizovaný celoročné dezén. Pre všetky poveternostné podmienky.

Ideálne umiestnené tuhé ramenné bloky dezénu. Celoročné optimalizovaný smerový dezén so stabilnými ramennými blokmi pre výborný handling na suchu a zasneženom povrchu vďaka veľkému množstvu adhéznych hrán v stredovej časti dezénu. Zlepšené handlingové vlastnosti pre bezpečnejšiu jazdu na letných suchých či mokrých cestách a zároveň skrátenie brzdnej dráhy na zasnežených vozovkách. Kratšia brzdná dráha a lepšie trakčné výkon na cestách pokrytých snehom.

Všestranný profesionál. S pneumatikami Matador, vyvinutými skutočnými odborníkmi, ste pripravení na akúkoľvek misiu. Mnoho rokov skúseností Matadoru vo vývoji pneumatík sa premieta do dynamických, moderných a hospodárnych produktov. S Matadorom ste pripravení na akúkoľvek výzvu. Značka Matador predstavuje nasledujúce kľúčové hodnoty: Dynamika: Moderné značka plná energie, veľmi aktívny s veľkými ambíciami. Skúsenosti: Viac ako 110 rokov skúseností v sektore výroby pneumatík. Produkty: Široký sortiment pokrýva všetky segmenty a všetky poveternostné podmienky. Značka Matador predstavuje dlhú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivý výkon.

EÚ štítok

EU
C
F
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru