Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Odporúčame
    Prémiová kvalita

Nexen N*Blue 4Season 2

Rozmery
Šírka
235
Profil
40
Priemer
R19
96Y

Celoročná pneumatika s krátkou brzdnou dráhou na suchu a lepšou ovládateľnosťou, odolnosťou proti akvaplaningu a vysokou priľnavosťou na snehu. Nexen N'Blue 4Season 2 poskytujú oproti svojmu predchodcovi N'Blue 4Season, ešte...
Viac informácií

Celoročné -34%
N*Blue 4Season 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -34%

Celoročná pneumatika s krátkou brzdnou dráhou na suchu a lepšou ovládateľnosťou, odolnosťou proti akvaplaningu a vysokou priľnavosťou na snehu. Nexen N'Blue 4Season 2 poskytujú oproti svojmu predchodcovi N'Blue 4Season, ešte vyrovnanejšie jazdné výkony s optimálnou priľnavosťou za všetkých klimatických podmienok, kratšie brzdné dráhy na suchu aj za mokra, nízky valivý odpor a tým aj nižšiu spotrebu paliva, a vysoký kilometrový , a to vďaka vylepšenej behúňovej zmesi, širokej palete pozdĺžnych i priečnych drážok pre rýchly odvod vody z kontaktnej plochy usporiadaných do tvaru písmena V, aj tuhým ramenným blokom s 3D lamelami pre stabilnú ovládateľnosť. Kratšia brzdná dráha na suchu a vylepšená ovládateľnosť na suchu. Vynikajúca výkonnosť na mokrom a suchom povrchu aj na snehu. Ešte než sa Nexen N'Blue 4Season 2 vôbec zabývali na trhu, už majú na svojom konte hlavnú cenu Red Dot Awards 2022, jednej z najväčších svetových súťaží dizajnérov, v kategórii Produktový dizajn, súčasne si ale rovnakú cenu odniesol aj model Nexen N'Blue 4Season Van, celoročné pneu pre dodávky a ľahké úžitkové vozidlá vôbec, uvedený na trh pred dvoma rokmi, Red Dot Awards si každý rok kladie za cieľ nájsť aktuálne najlepšie produkty, musia byť nielen funkčné, ale aj esteticky príťažlivé, múdre alebo inovatívne, ale pritom vždy s výnimočným dizajnom, tu jej členovia ocenili predovšetkým skutočnosť, že každý detail je optimalizovaný s ohľadom na zníženie hlučnosti za jazdy. Veľké množstvo lamiel v strede behúňa pneumatiky zaisťuje lepší záber na snehu a zlepšuje ovládateľnosť na snehu. Optimalizovaný dezén zabraňuje nerovnomernému opotrebovaniu, navyše jeho hrany vyprofilované do podoby akýchsi „pílových“ kotúčov, povedú ku kratším brzdným dráham aj pri jazde napríklad po zasnežených vozovkách. Spoločnosť Nexen Tire predstavila v európskej premiére na tohtoročnom veľtrhu Tire Cologne 2022 celoročné pneumatiky pre osobné vozidlá - N'Blue 4Season 2. Samozrejme nechýba certifikácia 3PMSF (Three-Peak Mountain Snowflake). Znížená deformácia pneumatiky Nexen pri namáhavých manévroch prostredníctvom silných blokov a ramien.

Nexen Tire Corporation je jedným kórejských producentov pneumatík. Spoločnosť bola založená v roku 1942. Pneumatiky patria do budgetového segmentu, kde je primárnym kritériom cena a sú určené pre nižšiu a strednú triedu vozidiel. Pneumatiky Nexen patria do skupiny lacnejších, ale napriek tomu kvalitných letných pneumatík, kde ekonomika prevádzky zohráva významnú úlohu. Výrobca Nexen tak vychádza v ústrety majiteľom vozidiel nižších tried, ktorí využívajú svoje vozidlo na bežné jazdenie. Aj napriek tomu sú zachované všetky nároky na bezpečnosť prevádzky.

Nový EÚ štítok

EU
Nexen
235/40 R19 96Y
A
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru