Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Nokian Weatherproof

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
165
Profil
65
Priemer
R14
79T

Celoročné pneumatika Nokian Weatherproof ponúka nekompromisný bezpečnosť v zime a udržuje si skvelé jazdné vlastnosti aj v horúcich letných mesiacoch. Skvelá na snehu, stabilný a bezpečná na suchu i na...
Viac informácií

Celoročné -46%
Weatherproof
107,40 € 57,50 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -46%

Celoročné pneumatika Nokian Weatherproof ponúka nekompromisný bezpečnosť v zime a udržuje si skvelé jazdné vlastnosti aj v horúcich letných mesiacoch. Skvelá na snehu, stabilný a bezpečná na suchu i na mokru. Bezpečnosť na roztopenom snehu a na mokrých cestách. Túto pneumatiku odporúčame tiež pre elektrické a hybridné vozidlá! Nokian Weatherproof - Viac ako len štyri ročné obdobia, vynikajúcu zimnú priľnavosť.

Oficiálne schválené pre použitie v zime. Kanály účinne vytláčajú topiacom sneh a vodu z priestoru medzi pneumatikou a vozovkou, čo účinne zabraňuje slushplaningu a akvaplaningu. Pre malé a stredne veľké vozidlá do 240 km / h. Indikátory opotrebenia, informujú vás o stave opotrebenia pneumatiky. Bezpečnosť a trvanlivosť na mieru, gumená zmes Nokian Weatherproof. Mimoriadna priľnavosť, účinná prevencia slushplaningu. Bezpečnosť a odolnosť pre celoročné použitie. Pri výrobe pneumatík Nokian Tyres sú používané výhradne čistené oleje a látky, ktoré nie sú toxické ani karcinogénne. Strmá povrchová geometria stredovej oblasti bola starostlivo optimalizovaná, aby zabezpečila vynikajúcu priľnavosť na zasnežených a mokrých cestách.

Na žiadosť spoločnosti Nokian Tyres testované v októbri 2016 až januári 2017 organizáciou TÜV SÜD Product Service GmbH. Rozmer pneumatiky: 195/65 R15. Testujúci vozidlo: VW Golf VII. Miesto testovanie: Papenburg (D), Wachauring (A), Ivalo (FI), Garching (D), Neubiberg (D). Správa č. 713091822-AS.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian
165/65 R14 79T
B
C
68 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
68 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru