Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Sava All Weather

Rozmery
Šírka
195
Profil
65
Priemer
R15
91H

Sava All Weather je pneumatika, ktorá šetrí náklady: dlhá životnosť a nízka spotreba paliva. Odolnosť behúňa proti opotrebovaniu umožňuje väčšiu kilometrovú životnosť, zatiaľ čo jej schopnosť produkovať menej tepla a...
Viac informácií

Celoročné -36%
All Weather

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -36%

Sava All Weather je pneumatika, ktorá šetrí náklady: dlhá životnosť a nízka spotreba paliva. Odolnosť behúňa proti opotrebovaniu umožňuje väčšiu kilometrovú životnosť, zatiaľ čo jej schopnosť produkovať menej tepla a spotrebovávať menej energie zvyšuje úsporu paliva. Spoľahlivá výkonnosť na mokrých vozovkách a spoľahlivá ovládateľnosť na snehu. Polymérová zmes. Spoľahlivá výkonnosť na mokrých vozovkách. Pridaním vlnovitých lamiel v kombinácii s rovnými a celoobvodovými drážkami sú hrany pneumatiky Sava All Weather skosené v rôznych smeroch a vylepšujú tak schopnosť pneumatiky zachytávať sa do snehu a tým zlepšujú jej priľnavosť. Výraznejší tvar do V ďalej zvyšuje odolnosť proti akvaplaningu tým, že zvyšuje schopnosť pneumatiky Sava All Weather odvádzať vodu z behúňa skôr, čo napomáha priľnavosti za mokra a brzdnému výkonu. Spoľahlivá ovládateľnosť na snehu. Viacsmerové hrany. Viacsmerové drážky. Nová generácia pohodlia po celý rok to je pneumatika Sava All Weather.

Pneumatiky Sava patria do koncernu Goodyear (Goodyear, Dunlop, Sava, Fulda, Debica) a sú vyrábané podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. Pneu Sava garantujú výborné jazdné vlastnosti a hospodárnu prevádzku vášho automobilu. Aktuálne dezény: Letné pneumatiky: Sava Intensa, Sava Perfekta a Sava Effecta Zimné pneumatiky: Sava Eskimo S3 a Sava Trenta. Eskimo LT Pneumatiky pre nákladné vozidlá v nečakaných zimných podmienkach a vodiči, ktorí si uvedomujú ich hodnotu.

Nový EÚ štítok

EU
Sava
195/65 R15 91H
C
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru