Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

BFGoodrich Activan 4S

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R15
104T
C

Na snehu a mokre si vodič môže s pneumatikami BFGoodrich Activan 4S užívať bezpečnú jazdu. Celoročná pneumatika pre osobné vozidlá BFGoodrich Activan 4S zaručuje bezpečnosť v lete aj zime. Zmes...
Viac informácií

Celoročné -32%
Activan 4S

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -32%

Na snehu a mokre si vodič môže s pneumatikami BFGoodrich Activan 4S užívať bezpečnú jazdu. Celoročná pneumatika pre osobné vozidlá BFGoodrich Activan 4S zaručuje bezpečnosť v lete aj zime. Zmes behúňa pneumatiky zlepšuje výkonnosť ako v zimnom, tak aj letnom období. Zvýšená priľnavosť pneumatiky na suchom aj mokrom povrchu vozovky, dobrý brzdný výkon. Vysoký nájazd podporený úpravou behúňa a vylepšením dezénu umožňuje vysokú životnosť penumatiky BFGoodrich Activan 4S. Bezpečnosť na zasnežených a mokrých vozovkách vďaka technológii lamiel. Silikáty s vysokým povrchom zlepšujú trakciu pneumatiky BFGoodrich Activan 4S za mokra, znižujú valivý odpor a predlžujú životnosť behúňa. Pneumatiky s technológiou znižujúcou hluk vo vnútri vozidla. Pneumatika BFGoodrich Activan 4S skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky BFGoodrich Activan 4S spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Asymetrický vzor behúňa so súvislými pozdĺžnymi drážkami efektívne odvádza vodu z kontaktnej plochy a tým znižuje riziko akvaplaningu. Vysoký nájazd podporený úpravou behúňa a vylepšením dezénu umožňuje vysokú životnosť penumatiky pri zachovaní charakteristík bezpečnosti a výkonu. Pneumatika BFGoodrich Activan 4S má dobrú priľnavosť za mokra, čím pomáha predchádzať akvaplaningu. Pneumatika BFGoodrich Activan 4S vyniká skvelým záberom, presným brzdením, vysokou ovládateľnosťou pri zachovaní bezpečnosti aj na mokrej vozovke. Zlepšené ovládanie na suchých cestách, kratšia brzdná dráha. Široké obvodové drážky pneumatík BFGoodrich Activan 4S zaručujú vysokú priľnavosť a stabilné jazdné vlastnosti na zimných vozovkách. Zlúčenina s vysokým obsahom oxidu kremičitého. Nízka hlučnosť pneumatík BFGoodrich Activan 4S je ohľaduplná k okoliu, čo ocenia predovšetkým obyvatelia miest. Úspora na valivom odpore bola získaná optimalizáciou vzoru dezénu, bočnej štruktúry a vnútornej stavby pneumatiky BFGoodrich Activan 4S. Dobré ovládanie a efektivita pri brzdení na mokrom povrchu, navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebovaniu samotnej pneumatiky.

Americká značka pneumatík pôvodne podnikajúca v oblasti aeronautiky založená roku 1870 v Ohiu Benjaminom Franklinom Goodrichom a odtiaľ názov BFGoodrich. Roku 1986 pod seba pripojila gumárenskú firmu Uniroyal av roku 1990 celý podnik kúpil koncern Michelin. BFGoodrich sa špecializuje na pneu pre 4x4, v ktorom má táto značka veľký výber. Rad BFGoodrich zahŕňa všetky kategórie pneumatík (osobné letné, zimné celoročné a 4x4) pre asfalt, sneh aj rozbitú cestu. Firma BFGoodrich ponúka pneumatiky pre všetky segmenty vozidiel aj ročné obdobia, špeciálne sa však zameriava na výkoné pneumatiky pre vozidlá 4x4 a dodáva aj obutie pre vozidlá kategórie Rally a WRC. BFGoodrich je značka pneu z koncernu Michelin so storočnou tradíciou patriacou do segmentu ponúkajúca pneumatiky dobrej kvality za prijateľné ceny.

Nový EÚ štítok

EU
BFGoodrich
215/65 R15 104T
B
D
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru