Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Firestone Van Multi Season

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
106T
C

Firestone uvádza na trh pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason, prvé celoročné pneumatiku pre dodávky. Vedľa optimalizované účinnosti paliva je pneumatika skvelou voľbou pre malé a stredné flotily, ktoré potrebujú pneumatiky s...
Viac informácií

Celoročné -40%
Van Multi Season

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -40%

Firestone uvádza na trh pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason, prvé celoročné pneumatiku pre dodávky. Vedľa optimalizované účinnosti paliva je pneumatika skvelou voľbou pre malé a stredné flotily, ktoré potrebujú pneumatiky s dlhou životnosťou, ktoré môžu fungovať za každého počasia po celý rok. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason obsahuje inovatívnu technológiu nano-selektívneho miešanie zmesi pre lepší výkon na mokre a snehu. Spoločnosť Firestone sa vždy pýšila tým, že poskytuje pneumatiky za nízku cenu, ktoré ponúkajú silný a spoľahlivý výkon. Prvá celoročná pneumatika v tomto segmente. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason je tu preto, aby pomohla vodičom optimalizovať prevádzkové náklady a maximalizovať efektivitu podnikania po celý rok .. Lepšie disperzie oxidu kremičitého vo zmesné technológii Nano Pro-tech ™ spoločnosti Bridgestone. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason je navrhnutá tak, aby fungovala za každého počasia po celý rok, sa vzorovým dizajnom, ktorý aplikuje optimalizované hrany a lamely, spája výkon s nízkou spotrebou paliva.

Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason je ideálny pneumatikou pre prevádzku malých a stredných vozových parkov a súkromné ​​vodičov dodávok, ktorí hľadajú múdru voľbu a maximálnu efektivitu podnikania. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason dosahuje označení EÚ triedy B v priľnavosti za mokra, tento vysoký výkon je daný symetrickým vzorom, ktorý aplikuje pozdĺžne drážky pre maximalizáciu odvodu vody z dezénu. Firestone, ikonická značka pneumatík preslávená svojimi odolnými a spoľahlivými výrobkami, dnes oznámila vydanie svojej prvej celoročné pneumatiky pre ľahké nákladné vozidlá na európskom trhu: pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason ponúka optimalizovanú palivovú úspornosť a vo väčšine veľkostí dosahuje označení EÚ triedy C, to bolo umožnené vďaka vyváženej tuhosti vzoru, ktorá zaisťuje robustná výkon za sucha, rovnako ako solídny kilometrový výkon. Pneumatiky Firestone Vanhawk Multiseason ťaží zo zloženého dizajnu pre dobrý výkon na snehu, ktorý je ďalej vylepšený vývojovým procesom, ktorý ťaží z rozsiahleho využívania simulácií a validáciou v teréne, o tom svedčí označenie pneumatiky 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF) a Mud + Snow ( M + s), vďaka čomu je pneumatika v súlade so všetkými európskymi zimnými predpisy. Silný a spoľahlivý výkon, vyvinutý v Európe. Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason, pripravená na zimu, s nízkou spotrebou paliva je navrhnutá tak, aby fungovala po celý rok za všetkých poveternostných podmienok.

Pneumatiky Firestone poskytujú širokú ponuku - od pneu osobných automobilov, cez nákladné pneumatiky až do špecializovaných poľnohospodárskych pneumatík. Firestone Tire a Rubber Company založená v roku 1905 Harvey S Firestone. V období medzi 1950-1975 bol výrobca pneumatík Firestone hlavným sponzorom a dodávateľom pneumatík pre Indy Racing League rally. Prvá továreň na pneumatiky vznikla v Akrone (Ohio, USA). Spoločnosť Firestone bola priekopníkom v sériovej výrobe pneumatík. Značka pneumatík patrí ku koncernu Bridgestone od roku 1988. Spoločnosť Firestone bola prvým dodávateľom pneumatík pre Ford Motor Company.

Nový EÚ štítok

EU
Firestone
215/65 R16 106T
B
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru