Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Prémiová kvalita

Hankook RA30 Vantra ST AS2

Rozmery
Šírka
195
Profil
75
Priemer
R16
107/105R
C

Univerzálna pneumatika pre úžitkové vozidlá Hankook RA30 Vantra ST AS2 pre bezpečnú jazdu za každého počasia. Dlhé lamely pneumatiky Hankook RA30 Vantra ST AS2 zlepšujú výkon pri jazde na snehu...
Viac informácií

Celoročné -37%
RA30 Vantra ST AS2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -37%

Univerzálna pneumatika pre úžitkové vozidlá Hankook RA30 Vantra ST AS2 pre bezpečnú jazdu za každého počasia. Dlhé lamely pneumatiky Hankook RA30 Vantra ST AS2 zlepšujú výkon pri jazde na snehu a 14 širokých kanálikov prispieva k lepšiemu odvodu vody a výkonu za mokra. Označenie 3PMSF je zárukou bezpečnej jazdy v priebehu celého roka, vrátane pôsobivého výkonu na snehu a ľade i pohodlné jazdy v lete. Pneumatiky Hankook RA30 Vantra ST AS2 úžitkovej celoročné. O 4% širší kontaktná plocha behúňa pre lepšiu ovládateľnosť.

Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatiky Hankook RA30 Vantra ST AS2: Celistvý zosilnený nárazníkový pás (Široká oceľová vrstva nárazníka) zaisťuje optimálnu tuhosť behúňa a zlepšuje ovládateľnosť. Zmes s uhoľnú čierni so zárezmi zlepšuje trakciu na snehu / ľade a pri brzdení. Vyvážená polyesterová vrstva kostry prispieva k tuhosti bočnice a odolnosti pneumatiky Hankook RA30 Vantra ST AS2. Vysokopevnostné pätnej lano zlepšuje homogenitu a odolnosť pätky.

Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
195/75 R16 107/105R
C
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru