Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Michelin Crossclimate Camping

Rozmery
Šírka
195
Profil
75
Priemer
R16
107R
C

Zosilnené bočnice boli navrhnuté tak, aby umožňovali dlhšiu dobu parkovania, čo je dôležitý aspekt pri vývoji pneumatiky optimalizovanej pre obytné vozidlá. Celoročná dodávková pneumatika Michelin Crossclimate Camping, cestujte bezstarostne od...
Viac informácií

Celoročné -33%
Crossclimate Camping

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -33%

Zosilnené bočnice boli navrhnuté tak, aby umožňovali dlhšiu dobu parkovania, čo je dôležitý aspekt pri vývoji pneumatiky optimalizovanej pre obytné vozidlá. Celoročná dodávková pneumatika Michelin Crossclimate Camping, cestujte bezstarostne od prvého do posledného kilometra. Celoročné pneumatiky Michelin Crossclimate Camping nie sú určené do hornatejších oblastí, pretože ich vlastnosti nedosahujú kvalít zimnej pneumatiky. Zmes gumy odolná voči oderu založená na technológiách používaných pri nákladných pneumatikách. Garantovaný záber, brzdné výkony a priľnavosť na snehu vďaka značeniu 3PMSF. Vyvinutá pre radosť z jazdy obytným vozidlom - zosilnené bočnice pre lepšiu odolnosť voči nárazom (obrubníky), zosilnená kostra pneumatiky Michelin Crossclimate Camping na dlhodobé parkovanie (značenie CP). Každý motorista, ktorý hľadá vysoko výkonnú celoročnú pneumatiku pre obytné vozidlá a karavany, môže zvoliť pneumatiku Michelin CrossClimate Camping, jedná sa o výnimočne bezpečnú pneumatiku, ktorá ľahko priľne k povrchu vozovky za mokra aj za sucha. Optimalizované brzdné vlastnosti na suchom povrchu. Pneumatika CrossClimate Camping má certifikáciu 3PMSF na brzdenie, priľnavosť a trakciu na snehu, vďaka tomu má pneumatika aj v tých najnáročnejších zimných podmienkach stále výnimočne dobré jazdné vlastnosti, čo ešte umocňuje jej už tak prvotriedne jazdné vlastnosti. Optimalizovaná životnosť typická pre pneumatiky MICHELIN. Celoročné pneumatiky Michelin Crossclimate Camping sú náhradou za zimnú alebo letnú pneumatiku, nie však plnohodnotnú. Hustejšie lamelovanie zlepšuje záberové vlastnosti pneumatík Michelin Crossclimate Camping na ľade a snehu, široké drážky odvádzajú topiaci sneh a špeciálna zmes s obsahom siliky skracuje brzdnú dráhu na mokrom povrchu. Dlhotrvajúca bezpečnosť, vynikajúca priľnavosť pneumatiky Michelin Crossclimate Camping na mokrom povrchu.

V roku 1946 vynašiel Michelin typ „radiálnej pneumatiky“ určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné vozidlá, nákladné automobily, motocykle, stroje na zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu aj lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patria k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneu k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Édouardom a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistické bicykle, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúci 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov aj mapy, turistických sprievodcov, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nový EÚ štítok

EU
Michelin
195/75 R16 107R
A
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru