Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Nexen N*Blue 4Season Van

Rozmery
Šírka
195
Profil
65
Priemer
R16
104/102T
C

Využitím vysoko kvalitných materiálov kombinuje pneumatika Nexen N Blue 4Season Van pohodlie a bezpečnosť s klasickým štýlom, výsledkom je pneumatika vyrobená z high-tech materiálov. Rad Nblue sa zameriava hlavne na...
Viac informácií

Celoročné -53%
N*Blue 4Season Van

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -53%

Využitím vysoko kvalitných materiálov kombinuje pneumatika Nexen N Blue 4Season Van pohodlie a bezpečnosť s klasickým štýlom, výsledkom je pneumatika vyrobená z high-tech materiálov. Rad Nblue sa zameriava hlavne na nízky valivý odpor, tým zníženie spotreby paliva, ďalej vysoký komfort a väčšiu bezpečnosť na mokre. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van majú spevnené ramenné bloky, ktoré sú podstatné počas zatáčania. Moderné zlúčeniny s vysokým obsahom siliky zaisťujú dlhý kilometrový výkon a nízku hlučnosť. Výhody pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van: pevný stredový blok - vylepšená odozva riadenia a posilnenie stability, vylepšené jazdné a brzdné vlastnosti za mokra, pevný stredový blok pre vysokú stabilitu a manévrovanie, pravidelné rozloženie tlaku a tuhosti bez ohľadu na rýchlosť pre zachovanie parametrov a trvanlivosti , vylepšená citlivosť aj spätná väzba. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van skvele priľnú k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van uspokojí aj vysoko náročných jazdcov so športovými požiadavkami. Vďaka technológiám použitým pri jej výrobe je pneumatika tichá. Pneumatiky majú vďaka svojmu unikátnemu dizajnu behúňa kratšiu brzdnú dráhu a zlepšenú akceleráciu v rôznych podmienkach. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van majú veľké množstvo drážok v blokoch svojho dezénu. Konštrukcia pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van zaručuje odolnosť a spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Asymetrický profil a optimalizovaná stopa pneumatík Nexen N Blue 4Season Van zaisťujú vynikajúcu kontrolu nad jazdou a spoľahlivú odozvu riadenia.

Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van ponúka skvelú priľnavosť a atraktívny dizajn. Hustý lamelový systém zaisťuje maximálnu priľnavosť, krátku brzdnú dráhu a mimoriadny záber. Vynikajúci handling a krátka brzdná dráha pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van sú dosiahnuté vďaka využitiu jedinečnej živice v behúňa, ktorá zvyšuje trakciu lamiel. Pneumatika Nexen N Blue 4Season Van vyniká v priľnavosti, ovládateľnosti, komfortu a brzdenie na suchej i mokrej vozovke. Najdôležitejšie charakteristiky dynamickej jazdy - brzdenie a ovládanie, sú navyše podporené špeciálnym asymetrickým dezénom, ktorý nielen rýchlo čistí stopu, ale zároveň optimalizuje rozloženie tlaku a tuhosti bez ohľadu na rýchlosť, tým nedochádza k deformácii povrchu, ale naopak k zachovaniu parametrov bezpečnosti a trvanlivosti. Pneumatiky Nexen N Blue 4Season Van disponujú pevnou kordovú vrstvou a silnými nárazníky pneumatiky. Dizajn a asymetrický dezén pneumatík Nexen N Blue 4Season Van dodávajú jedinečný vzhľad. Dokonalý handling a krátka brzdná dráha na mokrom povrchu. Mohutná kostra s pevným stredovým blokom pre zabezpečenie stability súčasne poskytuje vylepšenú odozvu manévrovanie, zatiaľ čo široké vonkajšie bloky udrží stopu aj pri predbiehaní vo vysokých rýchlostiach a na mokrých povrchoch. Lepšia handling a priľnavosť na dláždených komunikáciách, dlhá životnosť, zlepšená ochrana voči aquaplaningu.

Nexen Tire Corporation je jedným kórejských producentov pneumatík. Spoločnosť bola založená v roku 1942. Pneumatiky patrí do budgetového segmentu, kde je primárnym kritériom cena a sú určené pre nižšie a strednú triedu vozidiel. Pneumatiky Nexen patrí do skupiny lacnejších, ale napriek tomu kvalitných letných pneumatík, kde ekonomika prevádzky hrá významnú úlohu. Výrobca Nexen tak vychádza v ústrety majiteľom vozňov nižších tried, ktorí využívajú svoje vozidlo pre bežné jazdenie. Aj napriek tomu sú zachované všetky nároky na bezpečnosť prevádzky.

Nový EÚ štítok

EU
Nexen
195/65 R16 104/102T
C
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru