Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Nokian Seasonproof C

Rozmery
Šírka
195
Profil
65
Priemer
R16
104/102T
C

Nová celoročná pneumatika Nokian Seasonproof C predstavuje praktické riešenie pre zaneprázdnených profesionálnych vodičov, ktorí chcú dať zbohom sezónnym výmenám pneumatík, ale zároveň vyžadujú každodennú bezpečnosť po celý rok. Pneumatika Nokian...
Viac informácií

Celoročné -41%
Seasonproof C

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -41%

Nová celoročná pneumatika Nokian Seasonproof C predstavuje praktické riešenie pre zaneprázdnených profesionálnych vodičov, ktorí chcú dať zbohom sezónnym výmenám pneumatík, ale zároveň vyžadujú každodennú bezpečnosť po celý rok. Pneumatika Nokian Seasonproof C predstavuje praktické riešenie pre zaneprázdnených profesionálnych vodičov, ktorí chcú dať zbohom sezónnym výmenám pneumatík, ale zároveň vyžadujú každodennú bezpečnosť po celý rok. Nová pneumatika Nokian Seasonproof C je určená pre vodičov, ktorí potrebujú spoľahlivé výkony a prvotriednu bezpečnosť na zimných vozovkách pokrytých čerstvým či roztápajúcim sa snehom, ale zároveň požadujú špičkové výkony a jazdný komfort v letnom období. Pneumatika Nokian Seasonproof C, vyvinutá špeciálne pre ťažké náklady, zaisťuje presnú ovládateľnosť a stabilitu, vynikajúci kilometrový výkon a väčšiu odolnosť. Koncept Season Sense v sebe prepája početné inovácie vyvinuté špeciálne pre celoročné použitie. Nový multifunkčný dezén zaisťuje optimalizované výkony pre všestranné celoročné použitie. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky: Prvotriedna celoročná bezpečnosť a stabilita - Vynikajúci kilometrový výkon a palivová účinnosť - Väčšia odolnosť a spoľahlivosť pri vyššom zaťažení - 3PMSF značenie. pokrytých snehovou brečkou a počas sparného leta poskytuje komfort a presné jazdné reakcie na suchých vozovkách. Celoročná pneumatika Nokian Seasonproof C, vyvinutá pre náročné a univerzálne použitie, zaisťuje presnú ovládateľnosť a stabilitu, vynikajúci kilometrový výkon a väčšiu odolnosť.

Nokian sa stal špecialistom a odborníkom na zimné pneumatiky hlavne vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s tvrdou severskou zimou. Firma Nokian ako prvá uviedla na trh zimnú pneumatiku s hodnotami AA v spotrebe paliva a priľnavosti na mokrej vozovke. Pneumatiky Nokian sa vyrábajú pre osobné vozidlá, ľahké nákladné autá aj stroje. Vďaka testom pneumatík v extrémnych podmienkach je o spoločnosti Nokian známe, že je špecialistom na pneumatiky do náročného prostredia. Zameriavajú sa na jazdu v extrémnych podmienkach naprieč všetkými ročnými obdobiami a aj ich letné pneumatiky pravidelne vyhrávajú testy. Nokian patrí medzi pár výrobcov, ktorí vyrábajú nahrotované gumy na zimnú prevádzku. Ďalšie centrum má v južnom Fínsku, kde pre zmenu testuje pneumatiky určené na letnú prevádzku. Pokiaľ jazdíte často horskými oblasťami, potom sú pre vás pneumatiky Nokian tou najlepšou voľbou. Na severe Fínska za polárnym kruhom si postavil moderné testovacie centrum, kde prebiehajú testy najnovších pneumatík v drsných prírodných podmienkach.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian
195/65 R16 104/102T
A
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru