Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Semperit Van-Allseason

Rozmery
Šírka
205
Profil
75
Priemer
R16
110/108R
C

Semperit Van-Allseason je univerzálnou voľbou navrhnutou pre dodávky a ľahké úžitkové vozidlá. Ponúka dobrú výkonnosť vo všetkých typoch poveternostných podmienok, vrátane sucha, dažďa a snehových ciest. Jednou z jeho kľúčových...
Viac informácií

Celoročné -43%
Van-Allseason

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -43%

Semperit Van-Allseason je univerzálnou voľbou navrhnutou pre dodávky a ľahké úžitkové vozidlá. Ponúka dobrú výkonnosť vo všetkých typoch poveternostných podmienok, vrátane sucha, dažďa a snehových ciest. Jednou z jeho kľúčových vlastností je celoročný výkon. Je vhodný na použitie po celý rok, čo eliminuje potrebu meniť pneumatiky so zmenou ročných období. To je obzvlášť výhodné pre majiteľov vozidiel, ktorí žijú v oblastiach s miernou zimou alebo preferujú bezproblémový prístup bez nutnosti meniť pneumatiky dvakrát do roka. V chladnom počasí špeciálna zmes použitá v pneumatike udržuje jej mäkkosť a ohybnosť, čo zaisťuje dobrú priľnavosť a trakciu na snehu a ľade. Táto vlastnosť zvyšuje bezpečnosť počas zimného riadenia a robí z neho spoľahlivú voľbu pre tých, ktorí sa stretávajú so snehovými alebo ľadovými podmienkami.

Pre zvládanie mokrých ciest je unikátna vzorka pneumatiky navrhnutá tak, aby maximalizovala odtok vody, čo minimalizuje riziko tzv. "akvaplaningu" na mokrých cestách, čo je kľúčové pre udržanie kontroly a stability za daždivých podmienok. Ďalej je konštrukcia pneumatiky s vystuženou bočnicou prínosom pre zvýšenú stabilitu a ovládateľnosť vo rôznych poveternostných podmienkach. To je obzvlášť dôležité pre dodávky a úžitkové vozidlá, ktoré môžu voziť ťažké náklady, čo zvyšuje celkový výkon a bezpečnosť. Okrem svojich výkonnostných vlastností je pneumatika Semperit Van-Allseason navrhnutá pre dlhú životnosť dezénu, čo je cenné pre majiteľov úžitkových vozidiel, ktorí sa spoliehajú na svoje pneumatiky dlhšiu dobu bez častej výmeny. Semperit Van-Allseason je univerzálnou a spoľahlivou voľbou, poskytujúcou pohodlie, odolnosť a dobrý pomer cena/výkon. Pokiaľ hľadáte celoročnú pneumatiku pre svoju dodávku alebo ľahké úžitkové vozidlo, určite stojí za zváženie.

Nový EÚ štítok

EU
Semperit
205/75 R16 110/108R
A
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru