Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Arivo Ultra ARZ 4

Rozmery
Šírka
235
Profil
40
Priemer
R19
96W

Optimalizovaná letné zmes pneumatiky ARIVA Ultra ARZ 4 skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Novo...
Viac informácií

Letné
Ultra ARZ 4

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Optimalizovaná letné zmes pneumatiky ARIVA Ultra ARZ 4 skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Novo vyvinutá letné zmes pneumatiky ARIVA Ultra ARZ 4, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zabezpečuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu aj na mokrých cestách. Stredová obvodová rebrá s optimalizovanými priečnymi drážkami a lamelami zvyšujú pružnosť dezénu a ovplyvňujú správanie pneumatiky ARIVA Ultra ARZ 4 pri odvaľovaní. Široké obvodové drážky pneumatík ARIVA Ultra ARZ 4 zaručujú stabilné jazdné vlastnosti aj na mokrých vozovkách. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky ARIVA Ultra ARZ 4 spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Letná pneumatika Ariva Ultra ARZ 4 bola navrhnutá pre vozidlá špeciálne pre stredoeurópske podmienky a je určená predovšetkým vodičom, ktorí túžia po bezpečnej a zábavné jazde za akéhokoľvek počasia. Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky ARIVA Ultra ARZ 4 dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Potenciál k úsporám paliva ako výsledok zníženého valivého odporu pneumatík ARIVA Ultra ARZ 4. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík ARIVA Ultra ARZ 4 znamená kratšiu brzdnú dráhu na mokrej i suchej ceste. Vyššia bezpečnosť v zákrutách i na mokrom povrchu. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu z miesta kontaktu pneumatiky ARIVA Ultra ARZ 4 s vozovkou a zlepšujú tak brzdné a záberové vlastnosti. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatík ARIVA Ultra ARZ 4: Rýchly odvod vody, dobrý záber, jazdná stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnosť a nízke náklady. Presadené bloky dezénu spolu s priebežným stredovým rebrom redukuje hluk pneumatík ARIVA Ultra ARZ 4 i pri jazde na suchej vozovke. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Moderná konštrukcia dezénu, vynikajúce jazdné vlastnosti pneumatiky a vysoký kilometrový výkon.

Ariva je klasické slovo pre príchod, čo znamená "Kamkoľvek idete, naše pneumatiky vás zavedú do cieľa." Vzhľad a originalita značky ARIVA pochádza z Veľkej Británie. Ariva TIRE sa vyrába pre osobné automobily, SUV, ľahké nákladné vozidlá a úžitkové vozidlá s vlastnou jedinečnou radom, ktorá sa vďaka modernej európskej konštrukcii a výrobnej technológii rýchlo rozširuje. Všetky pneumatiky majú prísnu kontrolu kvality a získali certifikáciu systému manažérstva kvality ISO9001 a ISO / 16949. Zodpovednosť za výrobok zaručuje spoločnosť Jordan & Jordan Insurance Group (USA). Spoločnosť Ariva sa zaviazala poskytovať vysoko kvalitné pneumatiky a výnimočné služby našim zákazníkom po celom svete. Poslaním spoločnosti Ariva je poskytovať efektívne jazdné zážitky a pneumatiky pre každodenné požiadavky.
Najlepší zážitok z jazdy je dostať sa do cieľa pomocou bezpečnosti, kvality a efektivity ARIVA.

EÚ štítok

EU
B
C
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru