Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

BFGoodrich Touring

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
165
Profil
65
Priemer
R13
77T

Pneumatika s výborným pomerom výkon / cena BFGoodrich Touring je určená pre vozidlá nižšej a nižšej strednej triedy. Výtečná agresívne priľnavosť na suchej i mokrej vozovke. Smerový dezén pneumatiky BFGoodrich...
Viac informácií

Letné -36%
Touring

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -36%

Pneumatika s výborným pomerom výkon / cena BFGoodrich Touring je určená pre vozidlá nižšej a nižšej strednej triedy. Výtečná agresívne priľnavosť na suchej i mokrej vozovke. Smerový dezén pneumatiky BFGoodrich Touring pre účinné vedenie. Táto pneu zaručuje potešenie z každodenných jázd v mestskej premávke. Táto pneumatika je zároveň veľmi tichá a vďaka vysokému kilometrovému nájazde šetrná k životnému prostrediu. Osobné letná pneumatika BFGoodrich TOURING s vlastnosťami úplnej ovládateľnosti a dokonalej stability, výnimočnú priľnavosťou, účinným brzdením a vysokou odolnosťou.

Výrazne predčí svoju konkurenciu najmä svojim kilometrovým výkonom a tým výrazne šetrí vaše peniaze. BFGOODRICH touring, letné pneu, osobné a SUV BF GOODRICH Touring je univerzálny pneumatika pre každodenné použitie. Pneu je určená pre malé a stredné vozy: Fiat Punto, Opel Corsa, Peugeot 206, Renault Clio, VW Polo atď. BFGoodrich Touring - táto pneumatika má vynikajúce adhézne vlastnosti. Ponúka výboroné jazdné vlastnosti a komfort. Oceníte ju nielen na suchých cestách, ale aj za mokra a dažďa. Skvelý tvar dezénu pneumatiky zabezpečuje predchádzanie aquaplaningu. Pneu vyrábaná koncernom Michelin. Na suchom povrchu má veľmi presné vedenie stopy a výborné brzdenie.

BFGoodrich je značka pneu z koncernu Michelin so storočnou tradíciou patriaci do segmentu ponúkajúci pneumatiky dobrej kvality za prijateľné ceny. Rad BFGoodrich zahŕňa všetky kategórie pneumatík (osobné letné, zimné celoročné a 4x4) pre asfalt, sneh aj rozbitú cestu. BFGoodrich sa špecializuje na pneu pre 4x4, v ktorom má táto značka veľký výber. Americká značka pneumatík pôvodne podnikajúcich v oblasti aeoronautiky založená roku 1870 v Ohiu Dr. Benjamin Franklin Goodrichem a odtiaľ názov BFGoodrich. Roku 1986 pod seba pripojila gumárenskú firmu Uniroyal a v roku 1990 celý podnik kúpil koncern Michelin.

EÚ štítok

EU
B
E
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru