Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Bridgestone Alenza1

Rozmery
Šírka
235
Profil
50
Priemer
R21
101W

Zmes Nano Pro-Tech znižuje valivý odpor a predlžuje kilometrový nájazd pneumatiky Bridgestone Alenza 001. Výhody letné SUV pneumatiky Bridgestone Alenza 001: Mimoriadne komfortný Skvelé brzdenie za každého počasia Vynikajúca stabilita...
Viac informácií

Letné -46%
Alenza1

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -46%

Zmes Nano Pro-Tech znižuje valivý odpor a predlžuje kilometrový nájazd pneumatiky Bridgestone Alenza 001. Výhody letné SUV pneumatiky Bridgestone Alenza 001: Mimoriadne komfortný Skvelé brzdenie za každého počasia Vynikajúca stabilita a trakcia na všetkých povrchoch Vysoký kilometrový nájazd Plášte boli navrhnuté pre tých najnáročnejších vodičov, pri vývoji si preto dali inžinieri záležať na maximálnom jazdnom komforte. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Nové skosenie hrán dezénových blokov zabraňuje deformácii pri brzdení. Oproti predchádzajúcej generácii prináša pneumatika Bridgestone Alenza 001 ešte jednu na prvý pohľad nepatrnú, ale vo výsledku zásadnú zmenu. Tým sa výrazne skracuje vzdialenosť, ktorú auto potrebuje na zastavenie. Plášte majú vďaka tomu lepšiu trakciu a stabilitu na suchu i mokru.

Špeciálna konštrukcia pneumatík Bridgestone Alenza 001 pomáha rozkladať hmotnosť auta po celej kontaktnej ploche. V priľnavosti za mokra dosahuje hodnotenie A, čím sa radí medzi najlepšie hodnotené letné pneu na trhu. Prémiová pneumatika Bridgestone Alenza 001 patrí medzi najlepšie obutie pre luxusné oisobní vozy a SUV. Vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky Bridgestone Alenza 001 .. Pneumatika Bridgestone Alenza 001 vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobné polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete pre výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkovo viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v sektore výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
235/50 R21 101W
B
B
68 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru