Vážení zákazníci, dňa 22.2.2024 nebude možné expedovať zásielky s technických príčin. Dodanie sa omešká o 1-2 dni . Ďakujeme AZ pneu s.r.o.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • RunFlat

Bridgestone ER300-1

Rozmery
Šírka
205
Profil
55
Priemer
R16
91W
Run Flat,*

Špičková ovládateľnosť na mokrom aj suchom povrchu, mimoriadne vlastnosti pneu na mokrom povrchu vďaka špeciálnej zmesi a vnútornej časti dezénu zvlášť vyvinuté na držanie stopy. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Bridgestone...
Viac informácií

Letné -52%
ER300-1
204,60 € 98,90 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -52%

Špičková ovládateľnosť na mokrom aj suchom povrchu, mimoriadne vlastnosti pneu na mokrom povrchu vďaka špeciálnej zmesi a vnútornej časti dezénu zvlášť vyvinuté na držanie stopy. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Bridgestone ER300-1 znamená kratšiu brzdnú dráhu na mokrej aj suchej ceste. Pneumatika Bridgestone ER300-1 poskytuje presnú reakciu riadenia, priľnavosť v zákrutách a smerovú stabilitu vo vysokých rýchlostiach. Hladká a pohodlná jazda vďaka absorbujúcej konštrukcii kostry a nízka hlučnosť pneu pri všetkých rýchlostiach vďaka vyspelej konfigurácii dezénu pneumatiky Bridgestone ER300-1. Vnútorná časť asymetrického dezénu a zmes behúňa posilnená silikou zaisťujú pneumatike Bridgestone ER300-1 skvelé výkony na mokrom povrchu. Vysoký nájazd podporený úpravou behúňa a vylepšením dezénu umožňuje vysokú životnosť penumatiky. Stredové obvodové rebrá s optimalizovanými priečnymi drážkami a lamelami zvyšujú pružnosť dezénu a priaznivo ovplyvňujú správanie pneumatiky. Dobré ovládanie a efektivita pri brzdení na mokrom povrchu, navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebovaniu samotnej pneumatiky. Vonkajšia časť asymetrického dezénu pneumatík Bridgestone ER300-1 a priebežné stredové obvodové rebro zaisťujú vynikajúcu stabilitu a držanie stopy. Bridgestone ER300-1 sú pneumatiky, ktoré Vám môžu dať maximálny pôžitok z jazdy a istý pocit bezpečia. Znížená spotreba paliva a vyšší kilometrový nájazd. Pneumatika Bridgestone ER300-1 skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobný polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete na výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkom viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v odvetví výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
205/55 R16 91W
B
D
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru