Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
    RunFlat

Bridgestone RE050A1

Rozmery
Šírka
225
Profil
40
Priemer
R18
92Y
Run Flat,*,FR

Asymetrická letná pneumatika Bridgestone RE050A1 je vhodná pre množstvo modelov športových vozidiel, pre športovo založených, náročných vodičov určených na mokré aj suché vozovky. Dobré ovládanie a efektivita pri brzdení na...
Viac informácií

Letné -44%
RE050A1

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -44%

Asymetrická letná pneumatika Bridgestone RE050A1 je vhodná pre množstvo modelov športových vozidiel, pre športovo založených, náročných vodičov určených na mokré aj suché vozovky. Dobré ovládanie a efektivita pri brzdení na mokrom povrchu, navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebovaniu samotnej pneumatiky. Bezpečnosť na mokrom povrchu, vnútorná časť behúňa je inšpirovaná pneumatikami pre F1 na mokrú dráhu. Priľnavosť na suchu vďaka vonkajšej časti behúňa konštruované podľa F1 - vysoká tuhosť pre skvelú ovládateľnosť a držanie stopy. Bridgestone Potenza RE050A1 to je - presnosť riadenia odvodená z technológie Formule 1 - výnimočné držanie stopy v zákrutách pri vysokých rýchlostiach - špičková ovládateľnosť a priľnavosť na mokrom povrchu poskytuje maximálnu bezpečnosť - pohodlná jazda s nízkou hladinou hlučnosti. Stredové obvodové rebrá s optimalizovanými priečnymi drážkami a lamelami zvyšujú pružnosť dezénu a priaznivo ovplyvňujú správanie pneumatiky. Pneumatika Bridgestone RE050A1 skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Pneumatika Bridgestone RE050A1 je vhodná pre široké spektrum vozidiel, od super športov Enzo Ferrari k populárnym vozidlám ako Golf V. Pneumatiky Bridgestone RE050A1 sa montujú na najvýkonnejšie superšportové automobily. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Bridgestone RE050A1 znamená kratšiu brzdnú dráhu na mokrej aj suchej ceste. Špeciálna konfigurácia blokov a rebier pre zníženie hluku.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobný polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete na výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkom viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v odvetví výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
225/40 R18 92Y
B
D
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru