Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Súťaž o pneu

Continental ContiPremiumContact 2

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
205
Profil
55
Priemer
R16
91V
*

Letná pneumatika Continental ContiPremiumContact 2 je ideálny pre cesty v lete. Vzhľadom k nízkemu valivému odporu sa pneumatika automobilu rovnomerne roztvára a je úsporná. Vďaka dlhšej životnosti a častejším návštevám...
Viac informácií

Letné -23%
ContiPremiumContact 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -23%

Letná pneumatika Continental ContiPremiumContact 2 je ideálny pre cesty v lete. Vzhľadom k nízkemu valivému odporu sa pneumatika automobilu rovnomerne roztvára a je úsporná. Vďaka dlhšej životnosti a častejším návštevám čerpacej stanice je táto pneumatika dlhodobo dobrou investíciou. Letná pneumatika funguje dobre na mokrých i suchých povrchoch, takže sa nemusíte starať o vašu bezpečnosť v lete.

Prečo Continental ContiPremiumContact 2? Continental ContiPremiumContact 2 je víťazom mnohých skúšok pneumatík. Inovatívne 3D drážky rýchlejšie vypúšťajú vodu, znižujú brzdnú dráhu na mokrom povrchu vozovky a drasticky znižujú riziko aquaplaningu.

Inovatívne pneumatiky Continental. Značka Continental predstavuje najmodernejšiu technológiu pneumatík. Nie je náhodou, že spoločnosť investuje do výskumu a vývoja a hľadá optimálnu rovnováhu medzi dizajnom, konštrukciou, zložením a profilom. Spoločnosť Continental dodáva pneumatiky pre dvojkolesové vozidlá, osobné automobily, dodávky a úžitkové vozidlá. Sú známe svojím sortimentom letných pneumatík, štvorročných pneumatík a zimných pneumatík.

Pneumatiky Premium spĺňajú najvyššie štandardy a sú vyvíjané v spolupráci s výrobcami automobilov. Pneumatiky boli špeciálne vyvinuté pre luxusné vozidlá, ktoré sú bohato vybavené rôznymi komplexnými elektronickými bezpečnostnými systémami a ďalšími systémami, ktoré poskytujú pohodlie. Pneumatiky s vysokým výkonom zaisťujú perfektné držanie stopy za všetkých podmienok.

EÚ štítok

EU
B
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru