Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Continental SportContact 6

Rozmery
Šírka
255
Profil
40
Priemer
R20
101Y
AO1,FR

Pneumatiky Continental SportContact 6 sú synonymom pre optimálny prenos výkonu, dokonalú adhéziu a manévrovateľnosť na suchu či mokru. Ak chcete plne využiť potenciál vášho športového vozidla, pneumatika SportContact 6 bola...
Viac informácií

Letné -46%
SportContact 6

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -46%

Pneumatiky Continental SportContact 6 sú synonymom pre optimálny prenos výkonu, dokonalú adhéziu a manévrovateľnosť na suchu či mokru. Ak chcete plne využiť potenciál vášho športového vozidla, pneumatika SportContact 6 bola navrhnutá tak, aby spĺňala prísne požiadavky a poskytovala potešenie z jazdy. Black Chilli zmes pre priľnavosť, Force Vectoring dezén pre maximálnu kontrolu, Aralon350 ™ - zaisťujúce maximálnu stabilitu pri vysokých rýchlostiach až do 350 km/h.

Vonkajšia aj vnútorná ramenná oblasť dezénu prošla inováciemi, ktoré zaisťujú najvyššiu presnosť riadenia, znižujú účinok negatívnych bočných síl v zákrutách a pokročilý Macro Block Design zaistí bezpečie a kontrolu pri akomkoľvek manévru. Celkovú stabilitu výrazne podporujú tuhá stredová dezénová rebrá a asymetrický profil drážok. CS (Conti Seal) technológia dokáže sama opraviť prepichu spôsobené klincami alebo podobnými špicatými predmetmi až do priemeru 5mm.

Nový EÚ štítok

EU
Continental
255/40 R20 101Y
A
B
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru